Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • MindToAsk

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1978 12N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Stie cineva unde gasesc chedare noi pentru usi si portbagaj pentru un kadett c coupe '78? (...eventual si un pret)

ms
Skip ads

  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca ai gresit putin sectiunea. Du-te la publicitate si ai sa vezi ca sunt utilizatori care vand piese.
  • MindToAsk

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1978 12N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ai o informatie concreta sau doar cea ca am gresit sectiunea? Am cautat pe tot forumul (search) si nu am gasit nimic. Iar la vanzari/cumparari e cam 'obositor' sa verific manual 128 de pagini...

Hai sa rectific intrebarea:

Stie cineva ce chedare s-ar potrivi pentru modelul meu? (...de la un opel mai nou, ca sa am si sanse sa le gasesc in magazin).
  • Cyclops

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1977 16N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
in magazin ma indoiesc ca vei gasi chedere pt model atat de vechi... Astea se aduc pe comanda...

pp ca ai putea adapta pt portbagaj cheder de dacie... si la usi cred ca poti la fel (nu ma refer aici la chederele de la geamuri insa)... un cheder de dacie de usa e cam 13 ron... daca e prea lung il tai... daca e prea scurt... cred ca poti sa-l inadeshti si sa pui silicon la imbinare...
Skip ads

  • MindToAsk

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1978 12N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai de aia intrebam de modelele mai noi... Chedarul de dacie (ca e singurul ce l-am vazut 'pe viu') e mai subtire. Adica tubul acela de cauciuc nu are acelasi diametru ca si cel original de kadett, si nu stiu daca va etanseiza bine. In plus banda de prindere pe caroserie nu e la fel de lata.

Nici nu am mai intrebat de pret cand l-am vazut asa. Oricum am sa incerc. Mersi.
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
poti aduce la comanda ex.de la autonet(poate sati aduca originala ...daca se mai fabrica),unix...etc. poate no sati poata aduce una originala dar sigur gasesti contrafabricat.

in general fabricanti sunt obligati sa fabrice piese de schimb pt caroserie cel putin 10ani de la ultima masina iesita din acea serie,pt motor gasesti mai repede.
  • MindToAsk

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1978 12N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Da... si ce te faci cand masina e din '78 Shocked

De aceea am intrebat aici ca la magazine ma trimit direct la dealer sa-mi iau o masina noua Sad. Si daca intreb ce alt model s-ar potrivi, imi aduc doar pe comanda (bineinteles ca trebuie mai intai sa dau un avans) doar ca eu trebuie sa fac 'cercetarile'.
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
cum tiam spus exista alti fabricanti care fac componente pt opel ... poate gasesti!
daca nu fa o poza cu cele vechi,masoarele posteaza rezultatul si poate se potriveste de la un alt tip!
poate de la seria D se potriveste
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Incearca aici.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=6412
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR