Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • alinm

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am tot cautat pe forum dar nu am gassit nimic despre problemele melesi de accea am desis sa scriu aici poate aflu un raspuns.
1. am o astra g y17dt din 2002 care are trepidatii in treapta 5 si uneori in 4 da doar daca sunt la 2000 ture cu ea si bag piciorul tare in acceleratie sau uneori doar cand schimb din 4 in 5 , trepidatii ca si cum ar da semne ca se opreste masina , destul de deranjante.
2. in mai am montat pe masina o instalatie de ac la colegul nostru Dan de la Satu mare , totul ok cu mici neajunsuri doar ca dupa ceva timp (sau poate chiar atunci dar nu am realizat eu ) nu se mai aprinde martorul in bord cu masinuta (chek) si nici lumina pe mansalier nu mai am .
Am verificat sigurante , becuri , am probat cu alte ceasuri dar nimic aceeasi problema, si o eroare(legatt de martorul din bord)care persista indiferent daca este stearsa sau nu , imi scapa acum codul si e frig afara sa mai cobor cu opcomul.
mentionez ca la montarea de ac sa schimbat instalatia electrica de la motor
Skip ads

  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
s-a schimbat si alternatorul? si ne-a trebui sa stim eroarea aia ca sa putem sa explicam.
  • alinm

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2007

  • Mesaj Privat
alternatorul sa schimbat mai demult da totul a fost ok , o sa revin azi cu eroare
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
da, dar pt AC, iti trebuie un alternator mult mai puternic decat cel de pe masinile fara AC.
Skip ads

  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai schimbat instalatia electrica a masinii....e cam clara treaba.ori nu ai pus vreo mufa,ori instalatia care ai puso acum are vreun fir intrerupt,sau lipseste masa (-) pe vreo mufa...parerea mea.
  • alinm

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2007

  • Mesaj Privat
alternator ar trebui satrebuiasca mai puternic doar cand functioneaza dar martorii din bord ar trebui sa se aprinda si mansalierul la fel doar cu contactul pus da la mine nimic , aii idee pe unde sa verific mufa fara -
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
Ai mai rezolvat problema cu trepidatiile? Am aceeasi problema ca si tine si eram curios daca este de la tamponul cutiei de viteze.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR