Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Denis.Spataru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara dragi colegi, am si eu o problema cu magazia de cd`uri de pe un opel astra g 2001 y17dt. Am magazie cu 4 CD`uri si imi apare in bord cand vreau sa dau pe "CD" imi scrie " CDC SAFE" cand apas pe butonul de eject al magaziei nu mi se aude ca se misca ceva prin ea dar nu iese... Am avut cateva cd`uri inainte care erau prea mari si am inteles ca din cauza aceea nu iesea suportul de cd`uri cum s`ar spune...am scos cd`urile dar tot asa...nu imi iese, ramane blocat acolo. Vreau sa stiu si eu ce trebuie sa fac sa rezolv aceasta problema...( CDC SAFE ). Daca exista vre`un cod (care? daca il stie cineva sau unde il gasesc? si cum sa il bag...). Astept parerile dvs, multumesc!
  • r0b3rt

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Denis...mai mult ca sigur trebuie introdus codul pentru magaia de cd uri ... la mine mergea decat radioul... depinde bineinteles de tipul casetofonului.... eu am un philips cr 600 ...am bagat codul si din pacate cred ca am o mica problema cu ejectul...daca nu detii codul ...cred ca ...te pot ajuta colegii de pe forum...
  • Denis.Spataru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc Robert. Exact asta am facut si eu... am inteles ca trebuie sa tin apasat pe butonul "o" din dreapta locului pt caseta apoi imi apare 10_ _ _ _ scriu codul si am apasat continuu din nou "o". Imi scria "CODE ON". Dupa care imi da din nou error cdc... si nu inteleg de ce... nu am procedat cum trebuie cand am bagat codul sau de ce?...
  • r0b3rt

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2013

  • Mesaj Privat
denis chiar nu stiu ce ar putea fi...la mine citeste cd urile dar nu functioneaza ejectul ... asa am cumparat masina cu cele 4 cd uri inauntru dar nu m i le scoate afara... am inteles ca ar fi sarita rotita pt eject din locasul ei... o sa te ajute colegii sunt sigur ca o sa vina cu un sfat util... eu sunt nou aici si deocamdata trebuie sa mai invat multe... succes
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
"error CDC" nu inseamna ca nu e bun codul, ci anume ca magazia de cd-uri este defecta: bloc optic uzat, mecanism uzat/rupt sau cd-uri inauntru necorespunzatoare: pline de de praf, de zgaraieturi, scrise la viteza mare, blank-uri proaste sau chiar mp3 ceea ce o astfel de magazie NU poate citi !

CristianTM.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR