Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut, vazand ca sunt cam multe prbl cu insignia si topicul cu "probleme insignia" e plin m-am gandit sa deschid un subiect despre insigniile fara probleme...daca exista...asadar cei care nu au probleme cu insignia sa ne zica aici cat de multumiti sunt de masina lor...sigur cu ceva detalii...an, nr de km, motorizare, etc
Skip ads

  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
F tare...nu exista insignia fara probleme........e bine pt o masina de aprox. 30.000 eur.....
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Orice e industrializat la scara larga e pasibil de probleme, chiar daca pretul e 5000, 30.000 sau 300.000 euro (vezi Ferrari-uri care au luat foc).
Masina fara nici o problema, rar o sa vezi. Important e sa nu fie evenimente majore, sau orice ar fi, sa se remedieze corect si intr-un timp cat mai scurt. Nu cum ma duc eu spre exemplu in service si aia de la dealer imi zic, da, stim ca Opel are un TSB pentru remedierea scartaitului la pedala de ambreiaj, dar dureaza 8 ore, nu vrem sa il facem. Cum de ce nu vrem...pai pentru ca Opel e prost ca a dat nota aia. Am incheiat citatul (Di Bas Bucuresti).
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
guliver a scris:F tare...nu exista insignia fara probleme........e bine pt o masina de aprox. 30.000 eur.....


eu sunt la a doua insignia din 2009 pana in prezent(ambele noi) si e posibil sa trec si la a 3a, (facelift,AWD, 2.0 T 250 cai). in cazul tau mi se pare ciudat ca la doar 110 cai ti s-a stricat cutia. GM produce in uzina din franta cutii pt X3 si X5, nu poti spune ca pe insignia au pus o cutie proasta decat daca ai avut ghinion si ai nimerit una cu defect de fabricatie.
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu am probleme cu Insignia mea! I Cool
Insignia Edition plus 1,6benzina, an 2010, actualmente 22.5ooKm.
Totusi n'a scapat de slabiciunile seriei si anume termostatul care a fost schimbat si care din cind in cind mai da eroare pe BC desi este bun iar DVD800 care se mai impiedica citeodata in mod multitasking in sensul ca se gindeste cam mult pina afiseaza melodia de pe stik probabil si din cauza telefonului.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Vezi pana si tu ai avut ceva probleme.
Colegul vrea sa stie daca exista vreo Insignia fara probleme...
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Atit timp cit "problemele" nu costa bani inseamna ca nu exista, nu? In afara de consumabile si benzina n'am dat bani pe alte piese/reparatii.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu te supara Iso, dar 22 de mii 500 nu sunt km. E ca si cand ai fi iesit ieri de pe poarta fabricii. Smile
Skip ads

  • mystyk67

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Pot sa ma inscriu si eu cu cei 85.880 km si doar reviziile necesare, in rest merge superb.
  • deleted-75931

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Si eu pot spune ca NU AM PROBLEME cu Insignia dupa 47.000 Km. Singura "exceptie" a fost zgomotul electrovalvei turbo care a fost rezolvat simplu, rapid si gratuit in service.


Enjoy your Insignia! Smile
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Subscriu si eu la acest topic. Am 117,000 in aproape 4 ani. Au fost ceva probleme marunte dar nu ma plang. Dar pot sa spun cu certitudine ca nu exista masina care sa nu aiba macar un scartait in 100k km.

Per total eu sunt foarte multumit de fiabilitatea ei.
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Am rezolvat toate problemele in garantia de 2 ani,din octombrie anul trecut,nu am mai avut nici o problema, 30.000 de km la bord
Skip ads

  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Ma pot inscrie si eu la acest topic
Insignia mea e din 2010,motor 2.0 CDTI 110 CP,120.000 km
Inafara de bujii,nu am mai schimbat nimic la ea,nu cred ca bujiile ar putea fi o problema
  • c0sty

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
vin si eu cu comment, am cumparat-o cu 165k km , momentan am 178k si in afara de cateva probleme acoperite de garantie sunt foarte multumit de alegere.
citand colegul de mai sus : enjoy your insignia...
si sincer spun ca nu este masina fara probleme, mai devreme sau mai tz,doar ca in parerea mea lumea avea prea multe asteptari de la modelul asta! fratilor dati 60 de mii pe un lexus, sau un land rover daca nu vreti sa va murdariti pe maini din cand in cand
  • Astra Tielt

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Sarbatori Fericite! Nici o problema la 54.000km,masina din 2011 si motor de 130hp. F multumit,revizii "ca la carte" in Belgia unde si locuiesc! Parerea si celor de aici:raportul pret-calitate este foarte corect,dar ca la orice masina in ziua de azi e si loterie! EX: prieten BMW 520 an 2011-cazut turbo,Passat 2012 si 25.000km cazut kit ambreiaj,deci nu mai sunt masinile care te duc cu anii(Mercedes Cobra,Golf 1 si 2,etc),asta e globalizarea si societatea de azi e de consum! Parere personala! Wir lieben auto's!
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ma inscriu si eu. In urma istoricului (verificat la reprezentanta), In 147k km masina nu a avut probleme mecanice, doar consumabile, o oglinda, airbag volan, cateva campanii de rechemare, si o conducta de apa la galeria de admisie la 125-135k km (nu mai retin exact). Acum am 171k km fara probleme, doar acea conducta de apa la galleria de admisie.......deocamdata nu ma incumet sa umblu la galerie.

Bafta.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Nu peste multa vreme, o sa fac 2 ani (in jur de 35k km) cu masina, pot sa zic fara probleme! 186k km in prezent, sper sa o tina tot asa si daca nu, nu-i bai. Smile
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut, acum nici a mea nu are probleme, la 87.000 km se prezinta normal. Masina este fabricata in 06.2011 iar din istoricul cunoscut nu a avut interventii majore la reprezentanta, un senzor de rotatie la o roata spate, un semering de la planetara, buton portbagaj, incalzirea in scaune si cea mai grava blocul de valve de la cutia automata. Intretinerea o fac ca la un bibelou...si cu parfum.

Se prezinta asa :


  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,486
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nici eu NU am probleme cu Insignia Smile
Conduc o Corsa, un Has, un J si un avensis.
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu-ți fã probleme. Și noi suntem la fel de mulțumiți de lipsa problemelor la corsele noastre!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR