Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:am deschis topicul dar nu l-am incheiat Very Happy pana la urma am montat scut metalic la reprezentanta bacau, a costat cam 500 ron, nu mai tin minte exact ca a fost anul trecut. au lucrat f bine, chiar m-au invitat inauntru sa vad cum a fost fixat pe masina.


Sa inteleg ca mitul cu opel-piese ieftine a ramas in picioare? Smile...si ca nu ai sters opel de pe lista? Smile
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:am deschis topicul dar nu l-am incheiat Very Happy pana la urma am montat scut metalic la reprezentanta bacau, a costat cam 500 ron, nu mai tin minte exact ca a fost anul trecut. au lucrat f bine, chiar m-au invitat inauntru sa vad cum a fost fixat pe masina.


Se simte ceva vibratii sau zgomot de cand ti-au montat scutul?
Zicea cineva aici pe forum ca depu ce i-a montat scutul a sintit ceva vibratii si zogmot din cauza scutului.
Sub suruburi au pus si ceva saibe din cauciuc sau le-au prins fara ?
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
mihai_b a scris:
sever iulian a scris:am deschis topicul dar nu l-am incheiat Very Happy pana la urma am montat scut metalic la reprezentanta bacau, a costat cam 500 ron, nu mai tin minte exact ca a fost anul trecut. au lucrat f bine, chiar m-au invitat inauntru sa vad cum a fost fixat pe masina.


Sa inteleg ca mitul cu opel-piese ieftine a ramas in picioare? Smile...si ca nu ai sters opel de pe lista? Smile


imi mentin afirmatia cel putin pt vectra c. de 2,5 ani de cand fac reviziile in acelasi timp cu colegul( si nashul) meu care are a4 am costatat asta pe buzunarul meu. lucrul acesta mi l-a spus chiar proprietarul serviceului unde facem reviziile in momentul in care am cumparat masina: masini bune cu piese scumpe! si il cred , omul a lucrat ani de zile la bmw germania. daca am taiat opel de pe lista am sa vad in cateva luni: insignia, passat cc sau cu un mic efort a4.

scutul metalic nu ma deranjeaza cu nimic, nu fluiera sau trancane cum s-a mai spus mai sus. a fost fixat peste masca de plastic, are suruburi de fixare care vin exact unde trebuie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR