Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro
  • andreyy_geo

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor! Sunt vechi proprietar de opel, Astra H, si sper eu cat de curand proprietar de vivaro.
Sunt in momentul cercetarii pentru achizitionarea unui astfel de model si as vrea sa-i intreb pe cei mai experimentati care sunt recomandarile / diferentele intre cele doua motorizari si daca cdti-ul are vreo legatura cu 1.7cdti de pe astra, un motor care pentru mine a aratat tot ce avea de aratat.
Va multumesc
  • caliente

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vivaro 2003 F9Q 760
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
la vivaro cred ca sunt motoarele vechi 1.9 DTI(motor renault) , si cele mai noi 2.0 CDTI, care nu stiu daca le face tot renault , oricum idee este ca DTI-CDTI foloseste opel sunt doar numele de ele, vechiul DTI este defapt un DCI la renault.

parerea mea este urmatoarea 1.9 DTI adica prima generatie de vivaro, motorul este un CADAVRU ,este pacatos la sistemul de injectie, nu avem motorina in tara pt motoare diesel, te tine 3 ani si devine cadavru.
la motoarele noi nu cunosc nimic, dar oricum masinile sunt 99% renault - cadavre (cele de generatie veche-2002-2003
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
cadavru la 340 000 km Smile
  • caliente

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vivaro 2003 F9Q 760
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
da, bine precizat, acum are 377.000 al meu , e chiar cadavru, dar cu injectia pusa la punct e impecabil, ar trebui sa investesc macar 1.000 de euro intr-o pompa noua pt ca produce span, si in niste injectoare.

nici domnul nu a precizat daca vrea second hand sau nou, chestia e ca second hand, daca a depasit 5 ani greu le prinzi sub 250.000 km si alea mai scumpe , a mea dupa 5 ani in germania avea 300.000 reali. .. si mergea super. la noi in tara sa dus pe copca
  • cole

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vivaro 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu am un vivaro din 2010 și are 236000 km . În afarã de zgomotul care se aude în treptele 1,2,3,4 de viteza nu are nimic, sunt foarte încântat de ea. Acum am descoperit ca r fi planetara care se aude, voi vedea dupã ce o schimb. În rest motorul îmi place cum trage și Cum se aude.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR