Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • popescualin.stefan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua!De curand am achizitionat un Vauxhall(opel) Astra G 1.6 benzina, an de fabricatie 2001.Problema tehnica este la puterea motorului, nu se accelereaza si nu are forta sa traga motorul.Am fost cu masina astazi la service, am schimbat EGR-ul, bujiile, filtrul de benzina si filtrul de aer.Cei de la service, spun ca ar fi posiblil sa fie pedala de acceleratie sau ECU...nu stiu sigur nici ei...nu imi permit sa cheltuiesc bani pe presupuneri.Mentionez ca inainte de a cumpara masina, persoana respectiva a spalat motorul posibil cu jet puternic, pentru ca motorul arata impecabil.Am verificat toate mufele inclusiv de la ECU si sunt fixate corect si fara coroziuni...Va rog sa ma ajutati cu un sfat! Va multumesc mult! Shocked
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
un sfat... fa o diagnoza si urmareste parametrii si eventual erorile...
La service au facut lucrul asta?
  • popescualin.stefan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Da...eu pus masina pe tester...singura eroare in bord care o aveam era martorul galben de la motor...care seamana cu o valva...nu sunt prea cunoscator...dar cum suna din gura lor..ca posibil sa fie aia si aia...e singurul service din zona si e renumit...pentru ecu mi'a cerut sa il comand la reprezentanta si e 500lire..atat am dat pe masina...si pedala de acceleratie e 150lire...precizez ca motorul merge rotund, nu merge intrerupt, culoarea fumului din esapament e normala si nu scoate mult..consumul e normal...martorul de la apa din bord vad ca nu urca cum ar trebui pana la 90grade..chiar daca comduc masina o zi..apa nu irca...multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR