Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bunã seara. Am un Opel Astra G caravane 2008 ºi astâzi am schimbat cd-playerul sony cu un Blaupunck ravena MP27. Maºina are 3 mufe ( 2 ISO) ºi încã una care nu prea are loc in Blaupunkt.
ªtie cineva pentru ce este a 3-a mufã. Menþionez cã maºina nu are comenzi pe volan, nu ºtiu pentru ce este a 3-a mufã.
Mulþumesc.
Skip ads

  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
oare nu o fi de la tid/mid?
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Poþi sã fi mai explicit?
  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
pe cdplayeru orignal al masinii cu care vine din fabrica, intra o mufa in plus[daca bine stiu] care e legat la Displayu ce il ai deasupra cdplayerului si iti afiseaza ce track asculti.
Skip ads

  • avram1987

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2012

  • Mesaj Privat
pentru comenzi volan si display e a treia mufa
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
si care sunt firele de la comenzile de pe volan?stie cineva culorile?pentru ca ma gandesc sa imi schimb si eu cd playeru cu unu care suporta comenzile de pe volan,dar care sunt aceste fire?
  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu e neaparat sa schimbi cdplayerul, eu mi-am luat adaptor la al meu pionner, si acum folosesc comenzile de pe volan cu mare placere
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
oricum a cam ajuns la batranete si trebuie schimbat ,dar vroiam sa stiu informativ cam despre ce fire este vorba,care sunt de Mid/Tid si care sunt de la comenzi,si tu ce adaptor ai luat?
Skip ads

  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
in mufa aia ai un singur fir ce merge la comenzile pentru volan.restul sunt pentru display.....
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
si stie cineva cum arata acel fir?pentru am gasit aici un tutorial nu au menitonat nimc de culoarea acelui fir sau care este din acea mufa,pentru ca am vazut la anumite cd-playere ca au un loc separat unde intra acel fir
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Acesta este Cd playerul cu cd Blaupunkt Ravenna MP27. Cand am contactul pus setez ceasul si merge melodia. Cand opresc motorul se opreste si cd-ul. Problema este ca nu isi pastreaza memoria unde a ramas pe cd si ceasul. Amundoua o iau de la zero. Este foarte enervanta treaba asta. Din schema atasata pinul A 7 - ignition wire. Cand este fara cheie in contact nu are nici un plus permanent. De unde as putea sa iau un plus permanent sa ii pun la pinul A 7 si sa anulez ce vine de la contact. Prefer sa desfac cd-playerul si sa nu umblu la instalatia masinii.
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nu stiu daca ai de unde inafara de tabloul cu sigurante...ca de exemplu,becurile din interior,gasesti siguranta in tablou si te legi de ea
Skip ads

  • iuly75

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mihai230 a scris:Salut. Acesta este Cd playerul cu cd Blaupunkt Ravenna MP27. Cand am contactul pus setez ceasul si merge melodia. Cand opresc motorul se opreste si cd-ul. Problema este ca nu isi pastreaza memoria unde a ramas pe cd si ceasul. Amundoua o iau de la zero. Este foarte enervanta treaba asta. Din schema atasata pinul A 7 - ignition wire. Cand este fara cheie in contact nu are nici un plus permanent. De unde as putea sa iau un plus permanent sa ii pun la pinul A 7 si sa anulez ce vine de la contact. Prefer sa desfac cd-playerul si sa nu umblu la instalatia masinii.


deci ai 2 mufe la masina care seamana intre ele, una pentru boxe si cealalta cu alimentarile respective unde ai un + permanent si un + plus de contact, iti trebuie un aparat de masura sau un bec pentru a gasi cele 2 plusuri, eu asa am verificat si apoi am modificat mufa de la radio pe care l-am schimbat de pe masina, acel + permanent este pentru a tine minte setarile radio cd-ului
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Mulþumesc frumos pentru rãspunsuri. Azi noapte am rezolvat. Am desfãcut cd-playerul bucaþi ºi am conectat pinii 7 ºi 4 din grupul de mufe pentru alimentare. Am rupt pinul de 4 care iese in mufã pentru a nu se întoarce în contact +, cine ºtie ce se poate întâmpla.
Acum merge.
  • iuly75

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ma bucur ca ai reusit conectarea radio cd-ului.....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR