Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua . Problema e cand dau drumu la ventilator imi baga un miros naspa rau de tot zici ca s-a pisat un caine pe filtru si + ca mi se aburea si parbrizu ca de acuma e frig e toamna .
Am tot auzit ca e din cauza la filtru de polen , ok am inteles , am luat filtru si m-am dus la un magazin de piese auto etc... si am cumparat altu acelas model aceleasi dimensiuni.
Aseara dupa ce am montat filtru cel nou dau drumu la ventilator si culmea tot acelas miros .
Intrebarea mea este ce ... sa ii mai fac ce sa ii mai schimb mai are un filtru cv ce naiba are . Oare o fii undeva ramasa niste mizerie umeda de miroase asa ..:
Skip ads

  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
daca ai recirculare mergi la carrefour mall etc sunt solutii de improspatarea climatizarii .citesti pe el cum se face
si a 2 chestie tu ai apa imbacsita pe instalatia de climatizare sau mai rau vreun sobolan sarpe de camp mort Smile sau eu stiu ce alte uratanii
  • ovidiu_82

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z12s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2012

  • Mesaj Privat
uita-te la mochetele din fata cum sunt ,eu am patit-o asa cu oringurile de la calorifer si se prelingea antigel pe mocheta .
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
daa am acolo 3 butoane AC-ul, recirculare si parbriz . .... Sa stii ca ai mare dreptate corect ce zici tu dar as vrea sa aflu , sa vad daca am cv in instalatia de climatizare macar sa aspir sa sterg sa scap de mirosu ala ca e jale ..
Si te rg sa imi zici macar asa de iedeie cat costa solutia aia , lasa-mi un link cv sa vad si eu cum arata sa imi dau seama macar ce caut in carrefour Very Happy
Skip ads

  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
30 lei ceva de genu. sunt de pe telefon acum. da un search pe gugal .
ovidiu .. antigelu nu se descompune si nu miroase a pishat! ala pateaza si mirosul e trecator si ar trebui sa puta constant in masina .
ca sa iti faci o idee http://www.dedeman.ro/ro/au...-clima-300ml.html
rog sa nu se cobsidere reclama
eu am folosit de la cara si fura si a fost un miros placut dulce


Ultima modificare facuta de kinderasu la Mar 10 Sep, 2013 1:34 pm
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Aham oricum ms mult kinderasu . Nu am nimic patat pe acolo sa fii curs cv sau sa miroare ciudat pe acolo . Singura varianta e aia cu instalatia de climatizare acolo cred ca e buba mea am sa vad cum desfac sa vad ce e umezeala frunze mizierie soarric mort . cv trebuie sa fie .
Aveti iedei unde vad un tuturial cum se desface instalatia de climatizare? macar cat de cat
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
la astra nu am idee dar daca ai drum prin sv te ajut cu mare drag scule + manopera = moca Smile
PS daca e de dat bordul jos iti spun cum se procedeaza dar incercam fara poate gasim la ventilator buba
  • Korleone

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2007 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Degeaba dai cu solutii din hypermarket, crede-ma, ca am incercat vreo 4 tipuri, ultima fiind de la Wurth (75 ron), si nu s-a dus mirosul.
Rezolvarea a fost cu o solutie profesionala (Airco Cleaner) care m-a costat vreo 120 ron la mine in oras si a trecut vara si mirosul nu a mai aparut.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu am folosit o solutie aerosol de 35 d lei in CORA
acum dupa aproape 1 si jumatate inca nu miroase
e in topicul masinii mele si pasii si numele solutiei
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
In primul rand ar trebui un filtru de polen nou dupa care un tratament antibacterian profesional sau metoda mai ieftina, sprayuri pentru curatat clima care le gasesti prin Carrfour. Ca sa ajungi la filtrul de polen trebuie sa dai torpedoul jos cu o cheie torx
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
era sa spun o prostie.
cum poate el ajunge la ventilator si la tubulatura de jos? ca aveti astre amandoi
iar legat de solutiile profi nu stiu daca se chiar merita.
dupa o neplacuta experienta la un service super promotie 100 ron curatare si igienizare. gasesc acc produs la mall promotie 25 lei si nici macar. nu a bagat un jet de aer de compresor sa scoate frunzele de prin zona filtrului si praful din instalatie
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR