Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ROSCA DANIEL

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Buna ziua.In urma zapezii care a fost si care va veni m-am gindit sa cumpar si sa montez inaltatoare de arc pt zafirica mea,problema este daca si-a montat careva inaltatoare,care e diferenta dupa montaj si nu in ultimul rind de unde lea cumparat.Mentionez ca este o zafira din 2001,y20dth.va multumesc
Skip ads

  • dr_seby2000

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
uite aici http://pieselada.ro/directie (in coloana din dreapta a treia de sus inaltator arc 12 ron setul )

a avut fratemeu montat pe un golf 3,se pun 3 pe un arc in forma de stea de mercedez,bafta



  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu prea este recomandabil pentru ca iti va termina amortizoarele mai repede modificand pozitia pistonului amortizorului care nu va mai fi la mijloc ci mai sus si cand vei da in gropi va lovi pistonul amortizorului sus si dupa cateva lovituri din astea adio amortizor...
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Daca nu faci sarituri peste cale ferata, sau mai stiu eu ce trambuline, merge fara nici o problema. Nu ajunge sa bata in cap amortizor.
La Zafira A e unul din minusuri. Cu nici un Opel nu atingeam la deniveleri, in afara de Zafira.
Skip ads

  • ZaFlor

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
exista si o alta varianta de inaltatoare pt zafira care sa nu presupuna montarea unor tampoane de cauciuc intre spire ?
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
crezi ca nu o faceau nemtii mai inalta? pune arcuri pentru drumuri grele si laso asa cum este,daca o inalti risti sa te rastorni daca intri intrun viraj cu viteza mai mare
  • ZaFlor

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
arcuri pentru drumuri grele ? ...sunt mai groase ? mai lungi ? ... am gasit pe net "arcuri pentru carlig de remoorcare" .... astea sunt arcurile pentru drumuri grele ? ... stie cineva codul pentru arcuri pentru drumuri grele ? se gasesc si sh ? sa iau noi sau sh ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR