Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Suki

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Sper ca postez unde trebuie...doresc sa imi montez o statie pe o insignia si caut niste sfaturi pentur a-mi face munca mai usoara. Sper sa fie cineva amabil sa imi explice pasii. Multumesc!
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
De care statie? Statie de amplificare audio sau statie de radio-scamator? Smile
  • Suki

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Statie emisie receptie pentru info-trafic. Mentionez ca inca nu am gasit iesirea rca la masina pentru cablurile statiei
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Ce cabluri nu ai gasit?
Poate-s eu prea obosit si nu judec 100% corect... dar din ce inteleg eu tu vrei sa "legi" statia CB ("sunetul") la HU-ul masinii. Asa e?
Daca "traducerea" mea e buna vin si eu cu o intrebare...te-ai gandit ce vei face cu atat "fasait" (d)in boxele masinii? Nu cred c-o sa rezisti mult.
Mai e ceva care o sa te faca sa renunti la idee... limbajul folosit de multi dintre utilizatorii CB care este extrem de deranjant in cazurile cand prin masina mai exista si "alte urechi". Sa mai fie si pe boxele masinii...

Daca n-am inteles eu bine ce nu gasesti si e vorba de cu totul altceva...statia CB are cablu de alimentare pentru bricheta (la 4W legali nu-ti trebuie neaparat alimentare separata din baterie), mufa pentru cablul de la antena , mufa microfonului si mufa jack pentru un posibil difuzor extern. Unii si-au montat difuzor extern, altii prefera o casca pentru a proteja urechile din jur...

Sa nu uit, pentru aria CB avem topic dedicat: https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu am avut statie pe masina, nu am rezistat cu ea mai mult de doua saptamani. Fasaitul aproape continuu, mistocarelile si limbajul grosolan al unor "oameni" m-au determinat sa o fac cadou altcuiva si sa mai bifez niste bani pierduti pe o investitie proasta.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu mi'am montat statie, in prima instanta pentru aspect/deranj enervant iar mai apoi dupa ce am vazut cum "functioneaza" treaba si pentru motivele amintite de forbidden27 .

Prefer sa folosesc un detector Whistler si sa alerg cite'un "iepuras" cu statie, fie TIR, fie vre'un grabit fara cauza. Laughing Cele doua metode coroborate m'au ferit cel putin pina acum de amenzi si alte neplaceri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR