Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • DKNY77

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008 a-h/nb bn11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2013

  • Mesaj Privat
detin un opel astra 1,3cdti 2008 am 120000km. Mi-sa rupt lantu distributie Sad si sunt intr-o mare dilema nu stiu ce alegere sa fac! uni imi spun ca nu merita sa fac distributia cu supape cu chiuloasa piese noi ,alti imi spun sa cumpar motor din dezmembrari.Pur si simplu nu stiu ce sa fac Confused
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu stiu pe cineva care a patit la fel si nu a avut nici o supapa indoita. Doar distributie noua de preferat GM si ai scapat
Bafta
  • ludiconiric

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.3 CDTI 75CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
DKNY77 - cum s-a manifestat inainte sa se intample beleaua? Ai avut ceva zgomote prevestitoare? Sa stim cum sa ne ferim...
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
DKNY77 a scris:detin un opel astra 1,3cdti 2008 am 120000km. Mi-sa rupt lantu distributie Sad si sunt intr-o mare dilema nu stiu ce alegere sa fac! uni imi spun ca nu merita sa fac distributia cu supape cu chiuloasa piese noi ,alti imi spun sa cumpar motor din dezmembrari.Pur si simplu nu stiu ce sa fac Confused

Te duci la service, dai chiulasa jos, vezi cat te costa s-o repari si cat te costa alta chiulasa s.h.
Motor cu totul nu-ti recomand pt. ca te va costa 700-800 E + modificare carte identitate inca vreo 200 E.
P.S. La 120.000 km nu se rupe lantul. Poate pe la 300.000 km. Ai verificat km cand ai luat-o ?
L.E. Acum am vazut data. Cred ca ai rezolvat-o pana acum.
Poate ne spui cat te-a costat reparatia si ce-ai schimbat.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR