Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • ZuuM

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003 ZI8XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am o vectra c , motor 1.8 benzina din 2003 cutia cred ca este f17 nu mai tin minte exact si de ceva vreme imi curge uleiul din cutia de viteze . In prima faza am banuit ca este de la capacul cutiei de viteze , cel din partea de jos , la care am schimbat garnitura capacului dar nimic , Apoi am trecut la schimbatul simeringului de pe cutie de la planetara din partea stanga . am schimbat de doua ori simeringul si tot degeaba , curge in continoare . Recent m-am uitat mai bine si curge undeva din zona care este semnata cu rosu dar trebuie desfacuta acea parte pe care am desenat-o cu galben si sageata . Daca are cineva rasspuns la problema mea ii multumesc anticipat .
  • mirel_ch

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
poate fi tot de la simering, ori nu e adecvat pentru aceasta cutie, ori e pus invers, ori.... dar cred ca tot de la simering e
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
asa cred si eu pentru ca partea care ai desenat-o tu nu pare sa se poata desface ci este carcasa turnata cel putin din poza asta deduc ca nu cunosc tipul cutiei exact...
e posibil sa ai uzura la zona unde etanseaza siemeringul si atunci trebuie cand il pui de nou sa ii strangi putin arculetul sa etanseze mai bine...
  • ZuuM

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003 ZI8XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2010

  • Mesaj Privat
mikyboy multumesc pentru raspuns , dar partea desenata se desfileteaza pentru ca am desfacut putin acea parte cam jumate de tura iar de pus invers m-m asigurat sa nu fie mai ales cand l-am pus a doua oara , caci tot la lucrul asta ma gandeam .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR