Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Bogdan@@@

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut.
Am un Opel Astra H Z17 DTR 125 hp 2008. ieri mi-a aparut o problema la lumini, in sensul ca pe farul din stanga nu mai am nici pozitie, nici faza scurta sau lunga( este mort complet farul din stanga). pe langa asta nu mai pot deschide nici portbagajul si nu functioneaza nici inchiderea centralizata. de fapt, problema a fost intai la far cand eram pe drum.cum nu ma pricep deloc, am rugat pa cineva sa verifice sigurantele.persoana mi-a spus ca sigurantele nu sunt arse dar dupa ce a umblatla la cele din spate, nu se mai deschide portbagajul Sad
Saptamana trecuta s-a umblat la masina pentru ca aveam catalizatorul infundat si injectoarele defecte(testere peste testere....).acum motorul merge foarte bine dar a aparut problema asta....
Daca cineva ma poate ajuta cu un sfat...
Va multumesc anticipat.
  • Bogdan@@@

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am uitat sa spun ca in urma cu cateva ore spalasem motorul...sa fie oxidat vreun cablu de masa?
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poi uita-te la contactele la una din sigurantele principale.. la una din alea (F1 sau F2) sunt legati toti consumatorii astia care nu-ti merg, da-le pe rand jos si masoara daca au tensiune.. urmareste si cablaraia pana pana la panoulde sigurante din habitaclu
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR