Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
buna tuturor..am urmatoarea problema..am o vectra C, cu haion, si cand ploua mi se pateaza plafonul in coltul din spate dreapta, garnitura de la antena de pe masina e cam mancata (daca intra apa pe acolo de ce numai in dreapta ?antena fiind pe cupeu in centru)
a doua cauza m-am gandit ca ar putea fi spart undeva furtunasul care merge la spalatorul lunetei care este pus pe soclul antenei.
Va rog daca mi-ati putea spune unde se afla motorasul spalator parbriz si luneta la Vectra C, sa incerc sa anulez spalatorul spate, ca nu as vrea sa ma apuc sa dau plafonul jos(tapiterie, plastice si ce mai e) sau daca aveti alte sugestii sau ar fi alta cauza? orice sugestii sunt bine venite. Multumesc
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pe forumul dedicat vectrei-c s-au lovit multe persoane de aceasta problema si aproape intotdeauna de vina a fost garnitura de la antena. Pentru demontare trebuie sa dai plafonul jos, antena e prinsa cu filet.
Pentru lichidul de spalare este o singura pompa, atat pentru fata cat si pentru spate.
  • db05pba

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2008

  • Mesaj Privat
aceiasi problema am avut-o si eu,am gasit suportii miscanduse(aveau joc mare)nu mai etansau bine pe garnitura,suportii care tin ornamentul de pe plafon(este o banda de plastic pe plafon unde sunt suportii de portbagaj plafon) Sunt niste suporti de plastic nituiti,trebuie sa lucrezi cu grija.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR