Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • farmasi

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2003 y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Poate ca sunt in urma subiectului,dar vreau sa va spun ca astazi am rezolvat problema CIM-ului la vectra C ,an 2003 ,2.0DTI cu foarte putini bani.Dupa ce am plecat acum o luna dezumflat de la reprezentanta Opel, acestia spunand ca ma costa un CIM 2200 ron(22 milioane vechi) mecanicul pe care il frecventez mi-a spus ca e cineva in oras (Braila) care repara absolut orice legat de electronica si la orice tip de masina si model. Astazi m-am dus si eu si a durat exact 40 de minute toata operatiunea dupa ce mi-a dat bordul jos(ceasurile) a schimbat ceva pe placa electronica si totul imi merge acum.Cand m-am dus la el nu imi indicau nimic ceasurile si la tester toti imi spuneau ca e de vina
unitatea centrala a masinii. Ma costat aceasta operatiune doarrr....50 ron.Nu va mai lasati inselati de reprezentante!
Skip ads

  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Bun , si solutia ? Ce a schimbat mai exact pentru ca nu toti electronistii stiu despre ce e vorba ca aici pe forum incercam sa ne rezolvam personal problemele. Eu patisem aceeasi chestie cu bordul, a mers cu scosu mufei de 3 ori si dup-aia mort a fost, in final a trebuit sa schimb bordul cu ceasuri (14 mil reprezentanta , nou) si daca aflam ce e de vina nu mai dam atatia bani Smile
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Aceasta NU a fost o rezolvare de CIM ci de IPC (Instrumente) !

CristianTM.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
ca si completare un CIM nu costa 22 mil ... maxim 6 7 ... ca doamne iarta-ma. transporta ateva comenzi ale volanului semnalizari si ce mai are ...
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pt. Vectra C, 900 lei, nou, mai ieftin nu se gaseste.
  • farmasi

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2003 y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Sa nu credeti ca nu i-am explicat electronistului ce rezultat am avut la testere(am facut 2 si amandoua indicau problema CIM). In prima faza am cam sarit cu gura ca nu are rost sa desfaca bordul cu ceasurile odata ce problema se afla la rahatul ala de calculator de sub volan intreband in continuare de ce nu il desface pe ala sa lucreze la el , nicidecum la placa ceasurilor de bord.Mi-a explicat ca eroarea pentru CIM de acolo se inregistreaza si ca CIM-ul in sine e operational si nu trebuie inlocuit cu altul nou asa cum ne mint reprezentantele ci doar chestia aia pe placa ceasurilor de bord.Imi pare tare rau ca nu stiu la ce a umblat si ce a schimbat,eu unul sunt un mare zero in materie de electronica si plus de asta nu ma lasat sa intru la el cat a lucrat. Oricum omul a spus ca suntem mintiti cu buna stiinta la reprezentante si se cer preturi astronomice pentru a schimba anumite componente fara sa fie nevoie de acest lucru.
  • farmasi

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2003 y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Sa nu uit......eu sunt din Braila si la reprezentanta Opel acum o luna mi-au spus sa las masina la ei 5 zile pentru ca trebuie sa le vina niste coduri si configurari din Germania pentru CIM-ul cel nou, pe langa toate astea vrand sa ma traga in teapa cu 180 ron si sa ceara nu stiu ce dracu coduri pentru masina mea eu avand CAR PASS-ul masinii, nefiind necesara cererea acestor coduri din Germania. Pretul pentru CIM au spus clar ca este 2200 ron si o garantie de 24 de luni.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu cred ca a schimbat nimic.
Eu aveam aceleasi somptome, am demontat ceasirile si am refacut lipiturile de la mufa de alimemtare...
  • maryuss88

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2013

  • Mesaj Privat
farmasi a scris:Poate ca sunt in urma subiectului,dar vreau sa va spun ca astazi am rezolvat problema CIM-ului la vectra C ,an 2003 ,2.0DTI cu foarte putini bani.Dupa ce am plecat acum o luna dezumflat de la reprezentanta Opel, acestia spunand ca ma costa un CIM 2200 ron(22 milioane vechi) mecanicul pe care il frecventez mi-a spus ca e cineva in oras (Braila) care repara absolut orice legat de electronica si la orice tip de masina si model. Astazi m-am dus si eu si a durat exact 40 de minute toata operatiunea dupa ce mi-a dat bordul jos(ceasurile) a schimbat ceva pe placa electronica si totul imi merge acum.Cand m-am dus la el nu imi indicau nimic ceasurile si la tester toti imi spuneau ca e de vina
unitatea centrala a masinii. Ma costat aceasta operatiune doarrr....50 ron.Nu va mai lasati inselati de reprezentante!

Da-mi si mie te rog nr electricianului poate scap si eu mai ieftin
  • maryuss88

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2013

  • Mesaj Privat
22 mil mi-au cerut si mie la prima strigare la reprezentanta apoi au sarit la 35mil.......
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Astia de la reprezentante sunt cam nesimtiti...
Mai degraba vinzi masina, mai pui ceva si iti iei alta mai buna decat sa repari ceva la ei...
  • farmasi

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2003 y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2010

  • Mesaj Privat
maryuss88 nu am numarul lui dar incerc sa fac rost de el si te servesc cu placere.....ma interesez maine , promit..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR