Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare dragi colegi.Pandesc de mult timp sa apara la vanzare un interior complet de Vectra b crem,si aici ma refer la bord,mocheta,scaune,satoze,etc.Cum nu am reusit achizitionarea fie din lipsa de bani cand a aparut,fie ca atunci cand aveam finantele necesare nu era nici unul de vanzare,m-am gandit ca pot modifica eu putin aspectul.M-am documentat tot dupa forum,si am vazut ce pasi trebuiesc urmati in mare pentru a vopsi bordul,dar nimeni nu a vopsit exact ce ma intereseaza pe mine,doar grile,si manere pe la usi.Eu as vrea sa fac dintr-un bord negru,un bord crem exact ca cel original.Eu am asa si as dori sa-l transform asa

Cine imi poate spune daca a incercat si ce rezultat a avut?Am totusi in bord de rezerva,dar nu as vrea sa fac experimente pe el,doar din informatiile spicuite de ici-colo.Stima!
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Stai linistit.Te costa mai mult decat daca ai cauta un bord care sa aive acea culoare.
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Nu cred ca 500 gr de vopsea costa mai mult ca o coaja de bord.In primul rand se gaseste greu bordul pe stanga de culoare crem si e foarte mult de munca,plus ca o sa scartaie din toate oasele,
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
cred ca ar fi mai reusit sa imbraci partile alea in piele crem.senzatia ar fi mult mai faina asa.pielea ai posibilitatea sa o lipesti si sa o intinzi in asa fel incat sa nu apara cute.bafta si anunta-ne cand ai terminat proiectul sa vedem cum a iesit.vopsesti doar plasticele.
Skip ads

  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
M-am gandit si la asta,dar avand in vedere costul prea mare si costul cu intretinerea,nu renteaza,plus ca eu stau la tara si este mult praf,orice as face,nu o pot tine curata.Nu vreau chestii de genul,vreau doar sa fie la culoare cu originalul si sa stiu daca rezista vopseaua in timp.Atat.Stima!
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
avand in vedere praful si mizeria de care vorbeai te sfatuiesc sa lasi bordul cum este pentru ca vopseaua reactioneaza mult mai urat la asa ceva decat pielea sau pielea ecologica.astea se curata usor dar vopseaua se zgarie sau daca dai cu solventi se face ca dracu`.
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat


Geo se poate:) totul depinde de tine:)
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
pentru pustiu_pst ai dat si cu lac la vopseaua aia? nu exista situatia ca acele elemente sa aiba tenta metalica?ai vopsit si partea de sus a plansei de bord?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR