Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ticunico

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2013 A14REX
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Sunt posesorul unui opel astra J,1,4, problema e ca nu am roata de rezerva, am doar chitul, am cautat roata de rezerva de dimensiuni reduse, am gasit dar de dimensiuni diferite,ma refer la distanta dintre prezoane, mie imi trebuie dupa cate am mai citit de 5x105, am gasit de 5x115 ,chiar si una de 5x110, una noua de la GTT-Bucuresti ma ajunge aproape la 1.000 lei,(prea mult cred eu), intrebarea mea este daca stie cineva unde a-si putea gasi una noua mai ieftina, sau eventul second hand dar sa fie la dimensiunile de 5x105, sau daca cea de 5x110 s-ar potrivi pe dimensiunea cautata de mine
Skip ads

  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
@ticunico,ti-am scris pe privat ( nu vreau sa fac reclama aici de unde am luat eu roata ).
  • ionel10131974

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Va rog spuneti-mi si mie, daca mai stie cineva, unde pot gasi o rezerva de dimensiuni reduse 5x105x16". Eu am comandat pe internet si am primit o rezerva de 5x110x16", daca are cineva nevoie putem discuta.
  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
daca era 5x115x16'' o luam eu, eu am luat una de 17" si nu prea incape in gaura aia .
Daca are cineva de vanzare 5x115x16" va rog sa anuntati, eu sunt interesat sa achizitionez o roata rezerva slim.
Skip ads

  • ionel10131974

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2014

  • Mesaj Privat
In care gaura nu incape? pe butuc... In mod normal daca ai de 17", fiind mai mare decat 16", incape. Numai daca distanta dintre gauri este diferita, atunci nu intra
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
... nu incape in "gaura" din portbagaj, cred ca asta a vrut sa spuna paul2004.
  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Ai dedus bine @clau70, in gaura din portbagaj nu incape cum trebuie.Trebuie sa desumflu roata ca sa poata sta acolo cat de cat.
La butuc si la prezoane se potriveste perfect.( 5x115x17" ).
  • alexair

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salut! Am cumparat masina (astra j) fara rezerva si as vrea sa imi achizitionez una. Am nevoie de varianta cu dimensiuni reduse, prezoane 5*115. Daca stie cineva la un pret bun, dau o bere:). Ms! astept raspuns aici sau pe privat
Skip ads

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
autovit sau dezmembrari
  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
se gasesc greu roti cu dimensiuni reduse pe dimensiunile acestea( 5x115x16" sau 17" ).
Daca totusi gasesti, te sfatuiesc sa-ti iei pe 16" aia pe 17" nu o sa-ti incapa cum trebuie in gaura din portbagaj.
  • geojack

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2013

  • Mesaj Privat
de 2 luni caut rezerva slim de unde ati luat voi? 5x115 am si eu nevoie. pe 16-17 nu conteaza. plec des din tara si parca nu as risca fara rezerva. astept pm. multumesc.
  • ionel10131974

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Vand eu rezerva slim pentru opel 5x110x16" - 200 lei.
Skip ads

  • geojack

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema. Janta am luat separat 5x115 R16 la 200lei dimensiuni reduse, de pe un site pt opel, si cauciuc de la un coleg de forum 60lei. 260lei total roata + 100lei kit cric, suport polistiren, cheie roti, carlig etc. Este riscant sa mergi fara rezerva. Mai ales peste granita. Va salut.
  • cris_bcv

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salutare Opelisti.

Caut si eu jante aliaj pe 16 fara anvelope sau pe 17 cu anvelope pentru j-ul meu cu 5x105.
  • cris_bcv

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
geojack a scris:Am rezolvat problema. Janta am luat separat 5x115 R16 la 200lei dimensiuni reduse, de pe un site pt opel, si cauciuc de la un coleg de forum 60lei. 260lei total roata + 100lei kit cric, suport polistiren, cheie roti, carlig etc. Este riscant sa mergi fara rezerva. Mai ales peste granita. Va salut.


Spune si site-ul de unde ai luat te rugam, in speranta ca nu se va considera reclama, fiid de ajutor multor colegi.
  • geojack

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Revizieopel este site. Pe str Eufrosina Popescu parca. Au si 5x105 am vazut eu. Bafta. Ai grija, pe 17 nu cred ca intra in portbagaj. Am brek si am luat pe 16 si e aproape fixa in portbagaj.
  • nuck111

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Buna Seara, doresc sa cumpar si eu o roata de rezerva cu tot cu kit pentru opel astra J. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc frumos.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu unul am roata de rezeva din fabrica deci ma bag ca musca in lapte Smile
n-am avut nevoie pana acum de ea, sper sa nici nu am, dar mi-am luat un kit din acela antipana cu spuma sau cu ce o avea in el.
Dece am luat ? imagine this ...... esti cu portbagaju plin plecat in concediu si faci pana .....tre sa feti tot din portbagaj sa ajungi la roata....daca mai ploua sau e iarna si e ud sau zapada pe jos e si mai distractiv.

eu zic sa va luati si un kit antipana din ala chiar daca va luati roata de rezerva Smile .....
  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut, eu am avut kit si mi-am luat roata.
Kitul acela e fix zero daca tai cauciucul intr-o linie de tranvai
Daca roata este total pe geanta si vrei sa o umfli cu acel compresor ,nu ai sa reusesti, cel putin eu unul nu am reusit sa umflu roata( aici ai nevoie de ajutorul cricului, pe care la kitul de pana nu-l ai ).
Daca folosesti kitul acela cu spuma, s-ar putea ca la vulcanizare sa refuze ala sa-ti faca pana deoarece trebuie curatata toata spuma aia de pe geanta si anvelopa,si nu se curata chiar asa usor.

Si eu le tin pe amandoua in portbagaj( si roata si kitul ), dar dupa parerea mea roata este sfanta.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
pai eu nu am zis sa nu isi ia oameni roata de rezerva Smile roata de rezerva e intodeauna buna.... dar nu e mai elegant asa in caz ca ai bagaje multe, ploua, nininge sau esti pe autostrada noaptea? http://www.youtube.com/watch?v=JG3nxuXD7NE

intrebare de curiozitate celor care nu le-a venit masina cu roata si cric , au fundul portbagajul drept ? sau au scobitura aia ? intreb pentru ca in reclame am vazut fundul dublu al portbagajului
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR