Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • nanutza

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salutare.
As vrea sa pun incalzire pe astra h a mea . Detin modulul din consola cu butoane si scaunele cu incalzire - incalzire sofer+ buton sport + inchidere usi +incalzire pasager.

Este nevoie si de schimbarea uec ? de activare ? oare masina o fi cablata pe sub mocheta si cu firele de la incalzire pt ca eu decat sa montez incalzirea pe scaunele mele si butonul din consola
Se gaseste pe undeva vreo lista cu uec urile ce suporta incalzire sau merge pusa pe toate.?
Va salut cu respect.
Skip ads

  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
REC-ul are rol activ in functionarea incalzirii in scaune nu UEC-ul. Vezi ca ai pe forum un topic despre ce trebuie sa faci. Daca nu ai REC atunci nu prea poti sa faci mare lucru cu consola din bord.
  • nanutza

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am rec. Ca si piese ar veni asa : blocul cu butoane + scaunele cu rezistente originale pe ele + releu si siguranta in rec + o activare .
Astra h are incalzirea originala cu 3 trepte , trei ledui indicatoare pe fiecare buton si vreau sa pun originala .
Pana aici toate dune si frumoase .Am rugat un coleg de pe forum care nu gasea blocul cu butoane din bord sa ma ajute cu niste poze la mufa de sub scaun pt a vedea daca si masina mea este precablata pt incalzire scune.
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Daca ai senzor de detectie prezenta sofer si pasager(martor centuri) mai mult ca sigur ai cablajul de sub scaune tras.
Incearca sa iei legatura cu @lordkilobyte e de la tine din oras si e unul dintre putinii ca si-au montat incalzirea in scaune after.
Skip ads

  • nanutza

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
azi am facut rost de poze de la mufa de sub scaun sofer de la o masina preacablata .maine urmeaza sa fac comparatia.
Am senzori prezenta la ambele scaune.
EU voi monta in consola centrala din bord butoanele de incalzire st +sport+inchidere +incalzire dr originale.
La partea cu scaunele ori cumpar rezistente noi de la @SUPERDRAGOS LA 150 Ron si pun modulele de impuls ( pt treptele de incalzire ) de la incalzirea originala .
Ori iau incalzirea originala cu tot cu module pt trepte si le pun direct pe scaunele mele.
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Poate faci un tutorial despre ce piese trebuiesc cumparate, montaj, activare asa ca la carte.......Sfatul meu este sa folosesti rezistentele originale pentru ca sunt mult mai rezistente decat cele after market.
Succes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR