Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
problema este ca motoroasul acela merge tot timpul din moment ce am pus contactul+baga aer tot timp chiar daca aeroterma este pe 0 si se aburesc si geamurile!ce este de facut?am cautat pe forum dar nu prea am inteles mare lucru.mai multe detalii despre defectiune se gasesc in video!
http://www.youtube.com/watc...;feature=youtu.be
  • Gyo

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Pai e blocat pe deschis cred ,adica trage doar aerul din masina si de aceea ti se aburesc geamurile.
Vad ca e alt sistem cred ca e cel Delphi .Eu am procedat ca am scos aceea tija care misca capacul acela si l-am lasat pe inchis(sa traga de afara aerul).Nu stiu in cazul tau ,dar majoritatea problemelor sunt de la releul acela care se defecteaza si nu mai lucreaza corect.
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
se inlocuieste motorasu de la clapeta de recilculare,are tija rupta si nu se mai opreste la cap de cursa
ca se aburesc geamurile vezi daca nu ai caloriferu spart sau inlele(oringurile)de etansare,apa/antigelu scade din vas?
  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Nu scade din vas.am uitat sa specific ca atunci cand e dat drumu la aeroterma aerul vine mai puternic scade iar si tot asa ca si cum as da drumu la recirculare.cand mergea corect si apasam butonul de recirculare si aeroterma era data pe o anumita treapta se marea suflul de aer acum fiind defecta crwste scade creste scade fara a mai avea vreun control asupra lui decat daca opresc aeroterma de tot.multumeac pt raspunsuri!
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cauta pe forum tutorialul despre cum se repara clapeta de recirculare aer.
Succes
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR