Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • vecTAO

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2005

  • Mesaj Privat
salut
tocmai am reusit sa`mi achizitionez o vectra 1.8s din 90, si am niste mici probleme care insa nu ma lasa sa dorm:
1. pompa de servo pierde ulei serios
2. instalatia electrica se pare ca a fost "imbunatatita" cu tot soiul de inventii.

si in mare am nevoie de sfaturile voastre in privinta gasirii unui mecanic si a uni electrician care sa ma ajute in privintele astea. de mentionat ca pasiunea me pentru mecanica este......
multumesc si imi pare bine ca exista un astfel de club.
  • florin

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 B X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos....La celelalte probleme nu te prea pot ajuta eu ca sunt destul de nou pe aici. Embarassed Embarassed
Pompa de servo pe unde pierde mai precis?
  • vecTAO

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2005

  • Mesaj Privat
pai ciar pe la pompa insa mai am lichid si in jurul borcanului. [/quote]
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Bine ai venit pe forum vecTAO!

cauta si tu pe forum despre problemele tale si daca nu gasesti nimic incepe o discutie la "Probleme tehnice" .

Aici doar se prezinta masina ... problemele se discuta in forumul mentionat mai sus .

Numai bine si sa o pastrezi sanatos !
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
nu pot sa te ajut la probleme mentionate decit cu urmatorul sfat: electricienii buni sint pasari rare. dar rare. ai mare grija ca multi te scutura de bani degeaba, fara sa iti rezolve de fapt problemele.

in al doilea rind: daca nu ai facut asta deja, verifica tabla pe burta. e tara pacatoasa, mai ales la o masina atit de veche. urc-o pe o rampa si verifica toata burta cu atenti. in special marginea din fata (la picioarele locurilor din fata), marginea din spate si pragurile. apoi scaote mocheta de pe oalele rotilor din portbagaj si vezi in ce stare e tabla in jurul punctelor de prindere a amortizoarelor. mai bine muncesti putin degeaba decit sa iti iasa amortizoarele prin boxe (exagerez, apar simptome inainte sa se intimple asa ceva). toate asta sint lucruri constatate pe propria masina si confirmate si de altii.

s-o stapinesti sanatos.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR