Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Nu inca!Am aproape toate piesele necesare!Momentan caut oferte pe la service-urile auto,sa vad cat ma costa vopsirea pieselor(nu am avut norocul sa le gasesc la aceeasi culoare cu masina).Cand va fi gata,voi pune pozele!
Skip ads

  • ionm

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2012

  • Mesaj Privat
mult succes
  • ionm

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
Ce se mai aude cu transformarea?
Ma intereseaza si pe mine.
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
La fel! Ce se mai aude cu conversia! Si eu sunt interesat sa fac treaba asta!
Skip ads

  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Momentan astept un client sa vina sa cumpere piesele mele!Am gasit service-ul unde sa vopseasca piesele noi si sa le monteze,cost manopera 1000 lei(rezonabil,zic eu,avand in vedere ca sunt 4 piese de vopsit,de demontat toata fata veche si de montat fata cea noua).Cand va fi gata conversia,voi posta pozele si lista cu toate costurile!Ptr cei interesati de un astfel de proiect,va stau la dispozitie ,cu raspunsuri la orice nelamurire!
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pana la urma e nevoie sa inlocuiesti si partea pe care pica capota (ochelari la faruri) sau se potriveste cea de pe masina?
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
din ce am citit pe vectra-c.com ,nu e neaparat necesar , poti adapta (se dau gauri suplimentare pentru prindere far / aripa si e ok, daca nu vrei sa schimbi panoul ala.
  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Exact asta am de gand sa fac eu:sa modific trager-ul de pe masina!Nu ptr ca un trager de facelift ar fi scump,ci ptr ca baietii de la service mi-au spus ca e mult mai costisitor sa-l schimbe decat sa-l modifice!Oricum am si trager-ul de facelift(l-am primit bonus cand am cumparat aripile si capota),iar daca ,prin absurd,nu reusesc cei de la service sa-l modifice pe cel de pe masina,il inlocuiesc cu cel de facelift!Tebuie date gauri ptr prinderile de la faruri;gauri ptr reglaj faruri(pe unde sa bagi un imbus sa reglezi farurile manual);gauri ptr prinderea suportului de plastic de la grila cu sigla opel si cam atat!
Skip ads

  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Asteptam sa vedem ca iese la tine! Poate poti sa faci niste poze cu modificarile aduse la trager!
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
As face si eu operatiunea asta, doar ca mie mi trebuie faruri cu AFL si bara cu spalator de far ... cred ca e ceva mai costisitor decat o transformare normala
  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Voi incerca sa fac poze cat mai detaliate in timpul operatiunii!Intradevar farurile AFL de facelift sunt foarte scumpe,din cate am vazut pe net(ma refer la cele second,din dezmembrari),dar nici farurile AFL de pre-facelift nu sunt ieftine!Ai putea sa le vinzi pe ale tale,mai pui niste bani si-ti iei de facelift!Cat despre bara cu loc ptr spalator faruri,nu e nici o diferenta la pret intre ea si una simpla!Nu stiu cat costa sistemul de spalare faruri cel nou!
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ai reusit conversia? Ne arati si noua ce a iesit?
Skip ads

  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
De ieri dimineata e in lucru!Azi au montat provizoriu piesele ca sa le centreze!Tragerul se modifica mai usor decat am crezut!Am adaptat si telescopul de la capota sa se potriveasca la capota de facelift(mecanismul de sustinere la capota de facelift consta intr-o tija metalica,ca un fel de propta).Am trecut pe la service in graba azi si n-am apucat sa fac niste poze!Oricum,cand va fi gata,voi face mai multe poze si le voi posta!
  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Cateva poze cu masina in lucru!
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Arata bine pana acum, asteptam rezultatul final!
  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Azi cred ca intra la vopsit!
  • Criss_T

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!
Pentru ca modificarea s-a facut in service-ul nostru am hotarat sa dau o mana de ajutor celor care vor sa faca acest upgrade si au inca nelamuriri.
Masina in cauza, a fost vopsita in cursul zilei de azi.
Asadar va stau la dispozitie cu orice informatie suplimentara legata de acest topic.
Eventual, cu permisiunea utilizatorului deea_sees, voi posta si alte poze din timpul constructiei.
  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Chiar te rog sa postezi si alte poze!Mie nu prea mi-a permis timpul sa fac mai multe!
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ce ne-ar interesa cel mai mult este, care sunt piesele necesare (noi stim in mare care sunt dar poate mai trebuie cate un plastic sau cate o piesa de detaliu) si care sunt modificarile asupra tragerului!
  • deea_sees

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2004 y2.2dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Din cate am vazut eu, la tragherul de pe masina au taiat din partea inferioara a ,,ochelarilor farurilor,,(unde vin prinse aripile) o bucata de tabla care era prea iesita in relief,si au inlocuit-o(sudata) cu bucata decupata de pe tragherul de facelift pe care l-am avut!Au fost necesare gauri suplimentare de prindere la faruri(cate una la fiecare far,in partea superioara inspre aripa) si doua gauri pe fiecare parte ptr a putea face reglajul manual al farurilor!Daca mai vrea careva sa faca conversia,sa aiba grija cand cumpara aripile sa fie complete(sa aiba plasticul pe care se inchide bara si bucata de tabla care se prinde de tragher)!Eu am facut greseala sa cumpar aripa stanga noua,fara aceste componente,si mi-a fost foarte greu sa le gasesc separat,plus ca au costat cat jumate din pretul aripii!Astea sunt singurele maruntisuri la care trebuie sa fiti atenti!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR