Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • razvanrms

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salutare , de curand am achizitionat un Opel Astra G , 2001 , 1.6 16v din Germania. Problema e urmatoarea , La 2 zile dupa ce am luat-o , a inceput sa nu mai traga (nu mergea mai mult de 80) , sa nu se mai tureze mai mult de 3000 ture. Mecanicul mi-a spus ca s-a infundat catalizatorul . Am spart catalizatorul , si dupa ce l-am montat masina se tura dar mergea intrerupt si dadea rateuri . Am schimbat si EGR-ul si acum masina merge ca la inceput. Problema este ca daca o las 2-3 minute la relanti , in masina incepe sa miroasa a fum , iar cand o accelerez scoate fum . Atasez un video sa vedeti cum se manifesta . Astept orice parere despre acest defect. Precizez ca EGR-UL l-am luat SH , de la dezmembrari .

VIDEO ! : http://www.youtube.com/watc...;feature=youtu.be
  • Giucfli

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2012

  • Mesaj Privat
E normal sa scoata fum pt ca ai anulat catalizatorul care reducea din gaze.
  • ionutz84

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
cred ca ai probleme cu consumul de ulei,l-ai verificat ?clapeta de acceleratie ai curatato ?la tester ai fost sa vezi daca ai erori ?
  • razvanrms

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
La tester imi dadea doar EGR-ul . Uleiul l-am schimbat de 2 zile , mai merg putin si dupa il verific . Clapeta o s-o curat astazi . Multumesc pentru raspuns
  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
uleiu n-are nici o treaba cu clapeta...eu din ce vad in filmare nu mi se pare a fi albastru albastru..cum ar trebuii sa fie de la ulei...dar poate e de la video, verifica ulei.. in 2 zile n-ar trebui sa dispara nimic de pe joja..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR