Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nenea77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2006

  • Mesaj Privat
salut!
cam ce pret pot obtine pentru masina din semnatura?
multam
Skip ads

  • Alex4Tuning

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: C R A I O V A
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Depinde si ce dotari are Shocked ...Un pret asa as zice cam 7800 max 8000.Acum depinde foarte mult si de ce stie sa faca adik da mai multe detali.... Smile
  • nenea77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2006

  • Mesaj Privat
5 usi, AC, airbaguri doar in fata, inchidere centralizata, geamuri electrice fata, servodirectie, ABS, 115.000 km. fara cd player. doar casetofon. blaupunkt. cam ce mai intereseaza?
  • Alex4Tuning

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: C R A I O V A
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Cam asa 7800 zic eu...Nush depinde si de cat de grabit esti sa o dai Mr. Green Deci e doar o parere...
Skip ads

  • nenea77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Smile ok. nu e nici o graba. sint f multumit de ea si nu vreau sa o vind. inca. intrebam de curiozitate. pentru viitor
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
ca si a ta, aceleasi dotari, doar ca din 2001 am dat-o in decembrie la 7000 euro. a mea avea in plus, nu stiu daca a ta are, proiectoare ceata, bord imitatie lemn, volan piele+comenzi, oglinzi electrice si incalzite, 110.000km. si cu kitul de distributie nou. masina arata si mergea super ok. am dat-o la pretul asta pt ca am vrut s-o dau. daca mai asteptam, poate luam mai mult. multi mi-au zis ca m-am grabit. eu zic ca daca nu te grabesti poti cere 7700-7800 si s-o dai la un 7500-7600, tinand cont ca e 2002. acuma nu stiu ce va fi si cu taxele astea, cum se schimba piata. ai vazut ca pt euro4 e mai mica taxa de prima inmatriculare decat era inainte taxa vamala. la a mea am platit taxa vamala anul trecut 870 euro iar acum taxa de prima inmatriculare este 300. asta a fost unul din motivele pt care m-am grabit s-o dau.
  • nenea77

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2006

  • Mesaj Privat
asa e. cam nasol cu magariile astea de taxe. oricum multumesc si tie de informatii
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Pai iti spun eu ca masina asta noua face pana in 13000 euro cu toate taxele incluse (Classic 2); o Astra cu motor Z16SE daca o aduci din DE la ora actuala costa (cu tot cu taxa de inmatriculare) cam 6500 euro. Asa ca sa fii supermultumit daca iei 7000 de euro acum pe ea, iar mai tarziu valoarea va scadea vertiginos (pt. ca o sa ne aliniem si noi la preturile SH din vest mai ales ca au aparut multe masini si la noi). In vest, dupa 4 ani o masina "comuna" mai pastreaza cam 28-35 % din valoarea initiala.
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
De acord cu Ingineru.
Deci daca te hotarasti s-o dai, da-o acum. Remember Time is Money!
Personal am gasit in Germania un Ford Mondeo Diesel la 47000 km, an de fabricatie 2004 la 7200 EUR si la ei Ford este cu mult mai sus decat Opel sau VW.
Daca scapam de taxa aia imputita de inmatriculare nu vei mai lua un pret multumitor pe masina ta. Crying or Very sad
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
cine ti-a zis ca ford e peste vw? peste opel, da. pentru nemti. pentru mine si pentru multi romani, nici macar peste opel. din curiozitate, ai putea sa ne arati si noua fordul ala din 2004 la 7200? stai linistit, ca nu-l cumpar Very Happy .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR