Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • deleted-67352

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Va salut pe toti,

Am o mica problema, si sper sa gasesc din nou raspunsul printre voi! De ceva vreme vasul meu de expansiune a fost crapat, am tot completat cu lichid ( cam un 30 / 50 ml la fiecare 5000 kilometri ) fara probleme!

Astazi, fara nici un anunt, s-a aprins iar becul de nivel lichid ( acesta https://s17.postimg.org/798931ggv/IMAG0014.jpg - seamana pe el cel putin )

Am deschis capota, am completat lichidul, problema e becul nu s-a mai stins, nu cred ca e problema cu racirea motorului deoarece am mai circulat cam 15 kilometri pana acasa, si nu i-am fiert apa... tin sa mentionez ca temperatura a ramas la 85'

Modelul masinii este Vectra C 2003, 2.0 DTI.

Orice ajutor este apreciat! Sa fie un senzor? Am inteles ca se schimba cu tot cu vasul de expansiune, imi afecteaza consumul sau functionarea masinii cu ceva acest lucru? Mai pot circula cu ea?

Sanatate!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Senzor defect. Inclin sa cred ca e cu vas cu tot din aducere aminte, deorece solutia aleasa de mine la fosta Vectra, am scos mufa senzorului si i-am inchis circuitul cu o lita si s-a stins martorul. Very Happy

Poti merge relaxat cu masina cata vreme ai apa la nivel, iar motorul nu fierbe.Senzorul spune ca nu esti la nivel si sa verifici/completezi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR