Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • claudio63

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2013

  • Mesaj Privat
in sfarsit am reusit sa depistez problema rampa injectoare era problema cred ca era fisurata si in sarcina scapa presiune dar chetia asta poate sa o faca so de la o simpla conducta fisurata ca sa rezovi problema trebe sa o iei babeste pe componente pt ca nu este o problema electronica e mecanica si pe test iti da tat aiurea pompa conducte rampa injectie conducte injectoare si injectoare
  • claudio63

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2013

  • Mesaj Privat
si mai e ceva care mai ai aveti martorul cu cheita si esp aprins si va da eroare de pedala de acceleratie sa nu faceti ca si mine sa cumparati pedala , aceasta eroare e cel mai sigur de la un contact inperfect ce aveti de facut ( acolo in dreapta unde e tabloul de siguranta linga el pe contra aripa este o mufa care face legatura intre pedala si ecu motor si poate sa fie oxidata si de aceea sa faca figuri si mai sunt niste fire de masa sub tablou merita sa dati si pe ele cu spray de contacte la mn nu mai are acm niki o treaba ) sper sa nu mai faca
  • claudio63

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2013

  • Mesaj Privat
intr-un final dupa ce am schimbat o gramada de senzori daca nu toti posibil am aflat si defectul RAMPA INJECTOARE fisurata si la presiune mare scapa acm merge brici
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR