Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • CristiSJ

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Frontera 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Va salut! Am un opel frontera sport cu motor c20ne. Zilele trecute am simtit cum intrerupe motorul. E exact aceeasi senzatie ca atunci cand da sa ramana fara benzina. Nu face tot timpul, doar la cate un hop sau o panta usoara.
-Benzina are, tind sa cred ca e o problema electrica. Releul de la pompa de benzina e pus pe direct si nu are carcasa dar ...
-in ultimele zile am bagat cam 10litri de benzina mai proasta ca nu am avut incotro...
Nu stiu ce poate sa aiba, la relanti merge ceas, turata pe loc merge pana in 6500ture fara nici o intrerupere....
  • dbie94

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Bujii , bobina de inductie , verifica astea prima data .

La fel si cu benzina , eu de exemplu daca bag in tigra mea benzina de 98 sau 100 merge in suturi , cu benzina de 95 merge superb .
  • CristiSJ

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Frontera 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Azi am mers cam 10km cu ea si o singura data o intrerupt la trecerea peste un hop.
Inca mai are ceva benzina proasta in ea de la un peco fantoma. Pana sa bagam de aici nu o avut nici o problema chiar daca are releul de la pompa pe direct si e fara carcasa... (ar putea fi si el de vina ?) Bujiile schimbate acum doua luni.... Motorul merge foarte bine pana da de un hop ceva si intrerupe...
Motorul asta are cumva canistra de vapori ? Pe frontera 92 sport merge facut testul agrafei ? Daca da unde "conectez" agrafa ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR