Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
mare minune abs-ul asta! sa le dea dumnezeu sanatate inventatorilor!
azi dimineata un mosneag la semafor cind a vazut galben in fata ochilor a frinat in disperare Shocked de zici ca era in cea mai disperata situatie!cum pe mine nu ma prea impresioaneaza culoarea galben am tinut aproape sa trec dar surpriza! frina disperata a mosului inpreuna cu mizga asta dubioasa care apare dimineata in bucuresti si care se comporta exact ca poleiul ma facut sa ma duc sanie inainte singura salvare fiind abs-ul care a permis nataraului de mine sa il depasesc elegant ca si cum totul ar fi normal.asa ca atentie cu mizga de dimineata,mai ales ca eu am si cauciucuri noi de iarna!
Skip ads

  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Chiar ca ai avut bafta, dar faptul ca ai reusit eschiva inseamna ca ai ceva experienta la volan si reflexe bune, ca altii chiar cu ABS s-ar fi dus ca nataraii drept inainte.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@BAZGANM subscriu: traiasca ABS-ul!
anul trecut pe vremea asta am avut o faza similara in Resita, pe jos zapada batucita, model sticla (pe acolo nu au auzit de antiderapant, probabil), eu si cu gume de vara (asa e cu masinile de firma cu multi soferi....) un matiz in fata mea a oprit la trecere, eu... dincolo de el, ca am franat, am simtit abs-ul, si am eschivat scurt din volan. Altfel il lasam fara portbagaj....
  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
se pot face eschive din astea si fara abs:D cu rotile blocate. Stiu din proprie expierenta, misto senzatia cu toate ca nu as vrea sa se mai repete...Very Happy
Skip ads

  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
mda,cam greu fara abs totusi!eu cu dacia am lovit o masina doar pt ca masina cind eu am virat sa dus inainte cu rotile blocate fara sa imi dea nici o sansa sa evit accidentul mai ales ca reactia mea a fost buna de a vira dar degeaba,si timp sa mai iau picorul de pe frina si sa ocolesc nu prea mai era timp.in situatiile astea ramii cu prima reactie nu mai este timp de alta!
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Subscriu, cu ABS-ul am salvat 3 caini kamikadze...fara, nu mai reuseam sa-i ocolesc, ma duceam sanie in ei Crying or Very sad
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
TRAIASCA ABS si la mine
duminica,soare,numa bine de o plimbarica cu masinuta
plecat usurel ca duminica...si nu fac un km ca de pe o straduta de dupa un bar la mai putin de 10m i-mi iese un copil cu bicicleta Shocked aveam kam 70 la ora,strivesc frana,intra abs,dar nu am putut opri pana in copil ci in ultima instanta,la mai putin de 1/2m am virat brusc dreapta,si a intrat si asr-ul pt k era o portiune de nisip,masina s-a oprit dupa inca 2 metri de rulare cu tot cu frane.binenteles ca mi-a pierit cheful de plimbare instantaneu
PS:40% reactia mea,restu a facut masina
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ma bag si eu cu un fftopic dar cu o informatie buna de retinut.
ABS-ul este un sistem inventat de Mercedes, dragilor. Deci, sa ne traiasca! Very Happy
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Asa este si prima data l-au folosit pe autocare si camioane, si dupa aia la masini mici.
  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
posibil sa fi luat piciorul de pe frana in timp ce l-am ocolit Question Question
a fost prea in scurt ca sa realizez ceva ....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR