Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
@foca tata mersi mult Smile , asta o printez si o pun in talonul masinii ca sa nu uit ce sa le cer daca ma opresc Very Happy

- un amic a scapat de amenda ca nu a purtat centura de siguranta zicandu-i polistului ca are o iritatie la sfarc si il jeneaza centura Laughing
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Foarte interesant ce zice @foca. Am printat-o deja, e undeva scris in lege chestiile alea? sau unde sa caut, sa am si un articol sau ceva.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Majoritatea lucurilor scrise de mine acolo sunt in regulamentul lor de "ordine interioara" insa le tin atat de secrete tocmai pentru ca nu le au puse la punct. Am intalnit politai care nici nu avea talon la masina de politie, ce sa le mai ceri cauciucuri de iarna, lanturi sau alte nebunii din astea....
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
foca e un sticlete deghizat....
scuze de off topic.... Laughing
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
La ora asta tarzie tu stai sa ma desconspiri pe mine mai....? offf Smile
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
RSPCT, foca! o sa scriu peun biletel si o sa-l port mereu cumine. nu care cumva sa-mi scape vreuna din chestiunile astea.
fara nici o bascalie, vbesc foarte sincer. am mai citit chestii de genul undeva dar cand te opreste organul nu ti le mai aduci aminte.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
as avea o propunere pt moderatori sau admin.
se poate extrage din topic partea cu explicatiile si sa se faca un topic sticky?
In fond cred ca e nu nimic in neregula ca si noi sa stim care sint obligatiile lor.
De obligatiile noastre tot stim de ani de zile si poate a venit momentul sa vorbim ca de la egal la egal. Si poate in felul asta putin cite putin li se mai reteaza din superioritatea pe care o afiseaza...
Mai ales ca o parte din salariile lor sint platite si de noi.
  • jolyjoker

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 c18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dak tii neaparat sa le faci sa l pice fata...scrii la cometari p pv...K agentul d politie miroase a acool...
dar asta tre sa o faci in asa fel in cat sa nu vad...gen...scrii p capota masini..iar asta poate duce la anularea pv...in cazul in care politistii sunt agitati si com la tine..foloseste trucurile d mai sus...sunt f bine venite..iar chestia cu *112 este p bune...acei oameni chiar nu stau la discutii (dc? pt k vor si ei mai departe sa fie avansati in grad...)
in mom d fata politistul poate sa ti de a orice amenda vrea...doarece amenzile sunt intre...si intre..asa k el poate sa dea amenda max sau minima...cu cat esti mai tare in gura..si sigur p ce zici..poti primii dkt acel avertisment...
in cazul in care stii k ai gresit si nu ai cum sa deovedesti contrariu..inceark si taci din gura..sa nu t infunzi mai rau...
eu am ramas fara carnet 1 luna...pt depasire d coloana si trecere pe rosu...
aceaste fapte se pedepsesc cu 12pct penalizare si 3 luni suspendare...dar faptul k mi am recunoscut greseala si nu am com nimk nu mi a adus kt 1 luna suspendare..si atat
asa k mare atentie ce si cum dai din gura Smile
Skip ads

  • jolyjoker

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 c18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Florin M a scris:aprpopo.
mi-a venit scrisoare de la politie pe care scria Guvernul Romaniei.
In scrisoare scrie asa:
Incepand cu data de 01.03.2007 vi se suspenda permisul pe o perioada de 30 zile . Mad
Motivul: Cica pe 01.11.2006 am fost orit de catre politia rutiera si nu aveam asigurarea pe numele meu.
Culmea e ca nu ma mai oprit politia de aproape un an de zile iar asigurarea este pe numele meu inca din august.
Mai mult la sfarsitul scrisorii scrie ca daca nu este adevarat sa nu i-au in considerare aceasta scrisoare. Very Happy
Ce zice-ti de asta

nu conteaza p ce nume e asigurarea facuta...asigurarea e facuta p numele celui d p talon...asa k nu are ce sa com la chestia asta...unul e soferul si altul este posesorul masini...deci eu zic sa nu bagi in seama
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
@jolyjoker, interesante si chestiile spuse de tine, dar te-as ruga daca poti sa scrii si tu ca un om normal, ca m-am chinuit sa inteleg ce vrei sa spui. No offence... deocamdata pe internet birotica si limbajul face diferenta intre necunoscuti.
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
jolyjoker a scris:nu conteaza p ce nume e asigurarea facuta...asigurarea e facuta p numele celui d p talon...asa k nu are ce sa com la chestia asta...unul e soferul si altul este posesorul masini...deci eu zic sa nu bagi in seama

asta stiam si eu, am avut un oltcit pe care l-am vadut dar talonu si asigurarea sunt pe numele meu si stiam ca se poate
eu inca nu am vazut scrisoarea eu stau de 2 ani in Brasov cu mutatie.
Mama era cam speriata. I-am zis sa stea linistita.
Sunt curios sa o vad si o sa o scanez sa o postez pe forum.
Twisted Evil
  • jolyjoker

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 c18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dak ar fii adv..ar tre k toti cei care circula cu masini d firma..sa circule neregulamentar...asa k eu zic k e o aberatie...romaneask Very Happy
Skip ads

  • jolyjoker

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 c18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cristi_C a scris:@jolyjoker, interesante si chestiile spuse de tine, dar te-as ruga daca poti sa scrii si tu ca un om normal, ca m-am chinuit sa inteleg ce vrei sa spui. No offence... deocamdata pe internet birotica si limbajul face diferenta intre necunoscuti.


da...am vrut sa mi cer scuze..pt k am scris in graba...data viitoare nu o se mai repete;)
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
http://www.9am.ro/stiri-rev...darele-la-control
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR