Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • rainbow19

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!

Problema sta in felul urmator. Acum mai putin de 1 an am avut un accident, in urma caruia a trebuit sa schimb haionul (pe Casco). Acum 2 luni (7 luni trecute de la schimbarea lui), am constatat ca haionul nou a inceput sa rugineasca - probabil nu a fost bine lucrat, ori nu s-a folosit un haion nou.
Ce sugerati sa fac:
- o sesizare la firma respectiva de CASCO pentru comandarea unui nou haion prin alt service? (precizez ca nu mai am casco la ei si nu stiu care sunt sansele sa fiu bagat in seama);
- reparatie la service-ul respectiv unde a avut loc constatarea. In cazul reparatiei sunt sanse mari sa rugineasca din nou;
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Haionul folosit cel mai probabil nu a fost original. Daca mai ai factura sau o copie dupa factura ar trebui sa ai garantie la lucrare. La prima varianta nu cre ca ai nici o sansa....cred ca a doua varianta o sa fie mai de succes
  • rainbow19

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Garantie nu mi-au dat...mi-au spus doar ca daca voi avea vreo problema cu lucrarea, sa ma duc si mi-o rezolva.
Iar azi, cand am fost la ei si i-am intrebat de garantie, mi-au raspuns ca nu e obligatorie...reparatia mi-o vor face, insa ma gandesc ca va rugini destul de repede...asta sa-mi fie invatatura de minte sa mai lucrez cu firme gen Carpatica
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR