Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Seara buna azi dorind sa-mi schimb boxele de pe portierele fatza am descoperit ca in spatele manerului portierei din interior pe langa cablurile de la tweter si cel de actionare al geamurilor electrice am dat peste un cablu cu o mufa exact unde am dopul acela pentru reglajul oglinzilor electrice( eu le am cu reglare manuala ).Intrebarea mea akum vine ..Smile imi pot monta oglinzi electrice si incalzite daca am acea mufa?banuiesc ca avand-o am toata firele trase,ma gandesc ca trebe sa schimb oglizile si gata.Voi ce ziceti?
Skip ads

  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ai cablajul, la fel cum e si pentru proiectoare (daca nu ai), etc... iti trebuie oglinzi electrice si incalzite, buton de reglare, un releu si o siguranta.
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ms mult Raducrisstian,ma bate gandu sa caut oglinzile electrice si butonul de reglaj pe la dezmembrari sa vad la ce preturi sunt,cat despre releu si siguranta am sa merg la un magazin de piese electronice
  • Bogdan-84-XFR

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2007

  • Mesaj Privat
asa am si eu...mi-a spus cineva k merg odata cu luneta......la dezaburire! oare asa o fii?
oglinda am gasit in vitan cu 40 ron...cu incalzire
Skip ads

  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
40 de ron doar sticla, banuiesc. Trebuie sa cumparati oglinda cu totul (are in ea motorasele de reglare si o rezistenta care incalzeste sticla). Una noua e undeva la 160-170 ron aftermarket. Va recomand totusi sh dar originale. Se potrivesc la fix capacele vopsite in culoarea caroseriei.
In alta ordine de idei mai sunt discutii pe tema asta si o sa se ia moderatorii de noi ca am deschis topic nou (normal nu ar fi trebuit sa scriu nici eu aici) asa ca folositi mai intai functia "cautare" si postati in discutiile mai vechi.
  • ionutz0606

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Buna seara,am pus oglizi electrice pe o astra G,le pot regla,dar nu se dezaburesc,am citit pe aici ca este nevoie de un releu si o siguranta,stie cineva despre ce releu e vorba?............multumesc
  • octaviantomescu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ionutz0606 a scris:Buna seara,am pus oglizi electrice pe o astra G,le pot regla,dar nu se dezaburesc,am citit pe aici ca este nevoie de un releu si o siguranta,stie cineva despre ce releu e vorba?............multumesc


vezi aici: https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=20
  • mereve

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Bogdan-84-XFR a scris:asa am si eu...mi-a spus cineva k merg odata cu luneta......la dezaburire! oare asa o fii?
oglinda am gasit in vitan cu 40 ron...cu incalzire


Sa va crape masinile la toti desteptii care cumparati asa ceva din targ . Evil or Very Mad
Oglinzi , stergatoare ,casetofoane , cauciucuri , jenti si ce se mai fura de prin parcari.
  • lloryshyka

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Sal am montat a vectra b oglinzi electrice......niste sfaturi nu lua oglinzi de b1 sunt mai mici si mai ascutite eu din alea am luat functioneaza ok dar stau cam urat firele in portiera nu am avut erau trase pana la caroserie si le_am schimbat pe cele din portiera (uite bine la mufa aia care se desface prin filet sa fie identica si daca schimbi firele cauta sa aiba si fire pt lampi portiera pentru un upgrade ce intra in acelasi pret firele m_au ajuns 1oo lei e totu ok dezabureste si am si lampi portiera releu nu iti trebuie ca e pe aceiasi functie pt dezaburire luneta succes la operatie:) un an nou fericit ! la toti
  • lloryshyka

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2011

  • Mesaj Privat
scuze am vz tarziu ca ai astra dar poate este de folos macar la altiii Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR