Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • simpatiq

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Salutare . Am o problema cu butonul de recirculare , apas pe el si doar imi bliteaza ledul si nici nu se aude nimic si nici nu se inchide clapeta aia de sub bord ca sa traga aer de afara .
A 2 problema e nasoala rau de tot deja is disperat innebunesc cand ma pun in masina parbrizu se abureste parc suflu inspre el am schibat filtru am curatat tot de prin instalatie si nimic tot asa . imi vine sa las masina in drum cand ma pun la volan si dau sa plec , dureaza 2 minute si gata parbrizu e ceata complet m-am saturat sa tot tin AC-ul deschis stau ca in frigider . Nu stiu ce sa mai fac
V-a rog sa imi spuneti daca stiti ce sa fac unde sa umblu ce sa mai cumpar ce sa verific? Multumesc
Astra g 1.6 benzina x16xel an ”99
Skip ads

  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Nu cumva clapeta de recirculare a ramas blocata pe pozitia inchis?daca sa stricat butonul.
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
poi clapeta sta cumva intredeschisa adica trage aer si de afara si de inauntru , Da mai mult ca sigur motorasu e stricat . Faza e ca am auzit o susta cum se face, se scoate tija aia si clapeta o sa o trag cu mana in jos pentru a trage aer numai de afara sper sa fie asta chestia pentru a scapa de aburirea parbrizului .
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
DAR stii ca recirculare aer nu functioneaza daca aerul e orientat spre parbrizzzzzzzzzz ?
Skip ads

  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ok, eu se poate sa gresesc..dar cu ce il ajuta asta pe colegul?ca despre el si problema lui e vorba , si nu se spune nicaieri ca aerul e orientat spre ,,parbrizzzzzzzzzzz""
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
motorasul de la clapeta terminat. altul la rand si pana atunci scoate legatura de la clapeta si motoras si comuti manual pe aer din exterior si gata...
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Se desface torpedoul si se ciocaneste motorasul usor cu coada la surubelnita in timp ce apesi butonul. O sa se deblocheze pentru o perioada dar daca nu-l folosesti foarte des se intepeneste iar. Verifica daca totul e la loc (tije, mufe) deoarece nu prea e normal sa se opreasca la jumatatea cursei. Poate e blocata clapeta mecanic si nu poate motorasul sa-si faca cursa.



L.E. Acum vad dublu. Utilizatorul din primul post e acelasi cu cel din al treilea post? toteu-simpatiq
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Aha acuma am inteles cum sta treaba am sa fac tot ce mi-ati spus . Da asa e contu simpatiq si contu toteu e unu si acelasi de asta am pus numele toteu ca sa nu pun simpatiq2 Multumesc la toata lumea pentru sfaturi . BFT si drumuri fara evenimente nedorite .
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Sa ne scrii ce ai facut ok.
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salutare . La cererea lu`szian am sa scriu cum a stat treaba cu clapeta .. Faza era ca motorasu ala stand de pomana s-a blocat , cineva cred ca s-a jucat cu butonasele alea si a dat pe recirculare si stand mult asa pe recirculare s-a blocat s-a intepenit . In fine faza e ca la cate injuraturi la cate topicuri facute acuma am ajuns sa nu mai am problema cu aburirea parbrizului . Pentru ca >>>> Am ciocanit un pic cu coada de la surubelnita cum a zis @dorin-b si motorasu si si-a dat drumu , clapeta s-a lasat in jos si trage aer de afara am scos mufele si acuma totul e ok is multumit . MULTUMESC LA TOATA LUMEA si mai special lu` dorin-b care el mi-a dat ideea . Bafta si drumuri bune.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o rugaminte ... ca sa nu mai deschid alt topic. Aceasi problema o am si eu, a ramas clapeta intepenita, sau asa banuiesc. Imi spui te rog cum ajung la ea ca nu am reusit sa-mi dau seama? Prin torpedou? Am vectra b 2001, dar din cate am vazut sunt construite cam la fel ca si structura ...

Mersi,
Cristi.
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Prin torpedou se ajunge la ea. Scoti torpedoul care are 4 suruburi si o sa il vezi in partea stinga spre motor.
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mersi si ... 2 beri reci Smile
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
spor la treaba. sa scrii ce ai facut
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR