Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
revin cu detalii
am fost sunat aseara de o doamna sa imi explice cum sta treaba si am intrebat cu cine au discutat pe data de 27 ianuarie si se pare ca au discutat cu mama mea facand o confuzie cica asa spun ei pe mine ma cheama Vasilica (masculin) iar ei discutand cu mama mea au crezut ca ma cheama Vasilica (feminin) si,spun ei ca ar fi acceptat mama contractul ce mi-l impuneau ei
intr-un final i-am spus ca NU vreau nimic de la ei in plus fata de cum am acum si a spus doamna ca asa o sa si ramana
Skip ads

  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Astazi am sunat si eu la 1930 si la fel a raspuns o duduie. Am cerut sa-mi dea o adresa de email sa pot trimite cerera de inchidere contract si copia de buletin. Am trimis documentele scanate la adresa data de madam si acum astept raspuns. Mai am 6 zile pana la expirarea contractului. Acum sunt curios daca percuteaza cumva ori asteapata sa treaca perioada si sa prelungeasca tacit contractul. Sunt curios.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
sigur o sa te sune sa incerce sa te abureasca cu nustiu ce oferte acum depinde doar de tine cum iti faci calculele eu personal la ce oferte mi-au facut. u plusuri si minusuri am ramas la vechia oferta si fara perioada contractuala deci iti dai seama cat de tentanta a fost ,,noua" oferta.
succes asteptam detalii Smile
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Iata raspunsul trimis de cei de la RTC dupa ce am trimis cererea de deconectare prin email:

Aþi solicitat recent asistenþã personalã de la centrul nostru de asistenþã tehnicã online. Mai jos se aflã un rezumat al întrebãrii dvs. ºi al rãspunsului nostru.

Dacã nu sunteþi mulþumit de rezolvarea acestei probleme, o puteþi redeschide în urmãtoarele 7 zile.

Vã mulþumim cã ne-aþi oferit ocazia de a vã fi de folos.


Subiect
Inchidere contract

Fir de conversaþie
Rãspuns Prin e-mail (Echipa Romtelecom) 02/10/2014 14:43
Stimate domn Aflorii Neculai,

Va multumim pentru utilizarea serviciilor oferite de Romtelecom!
Solicitarea dumneavoastra a fost transmisa departamentului abilitat , un consultant va va contacta in vederea solutionarii.

Cu stima,
Echipa Romtelecom
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
urmeaza marea abureala Smile)
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
la mine .... rezolvat Wink

Stimate domnule Dobre Vasilica,

Va multumim pentru utilizarea serviciilor oferite de Romtelecom!
In urma mesajului primit, va informam ca din data de 11.02.2014 beneficiati din nou de abonamentul anterior. Modificarea nu implica niciun cost aditional.

Cu stima,
Echipa Romtelecom
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Sa revenim! Acum juma' de ora am fost contactat de o domnuca: bla,bla bla oferta de 78 ron. I-am taiat-o din prima: doamna mai mult de 50 ron cu tot cu tva si alte taxe nu platesc. A inceput sa-mi explice moartea caprioarei cu netu' ( adica viteza nus' de care) programe tv fara numar, minute telefon la fel. Eu nu si nu : mai mult de 50 ron nu dau. Atunci a inceput sa-mi spuna ca primesc numai 68 programe ( fara cele de stiinta gen travel&living, histori etc,) telefonie 0 si net de 6 mega ( eu si asa plateam pentru 100 mega si primeam 54). Buuun. Ii spun : doamna imi dai toate programele de stiinta+ cele 68, 6 mega la net si telefonie 0 la 50 ron. altel nu mai discutam. Si curios , tipa a fost deacord. Am mai pus o conditie : sa-mi trimita contract scris cu oferta si daca nu-mi comvine inchid contractul in 15 zile. Cam asta a fost toata discutia. Acum voi vedea ce urmeaza.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
se pare ca dragostea dintre Rtc si abonati este maxima Smile)
asta seara am fost sunat de data aceasta de un domn amabil care,stupoare avea memoria stearsa (evident facea pe prostu') si din nou imi spunea ca am acceptat noua lor oferta cea cu 2 lei mai mult si contract pe inca 2 ani
l-an intrerupt la un moment dat si i-am spus ca nu am acceptat nimic si cazul este inchis
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Astazi (dupa lungi negocieri ) am terminat discutiile cu cei de la Romtelecom. La fel , s-a incercat ,, spalarea creierului'' cu diverse oferte, insa am fost ferm pe pozitie si am zis GATA. Acum astept sa vad cand intrerup semnalul la net si tv.
Apropos, am facut-o pe doamna de la telefon sa-mi faca o oferta pentru a mentine linia telefonica si mi-a dat 100 minute oriunde cu 10 lei. Cam acesta este marea negociere cu RTC.
PS : pentru cine este interesat de 3 Ricivere RTC Dolce poate apela cu incredere.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR