Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • georgica92

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2008 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor! Am ceva probleme cu usile din fata la astra h.
Cand inchid usa se aude un zgomot spart si se inchide foarte usor fata de usile din spate care scot sunetul acela gros la inchidere(daca o trantesc putin mai tare am impresia ca se sparge geamul).
Skip ads

  • cosmache

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
O posibila problema ar putea fi chederele presate foarte mult de la datul tare cu usa... Asta zic eu poate sunt si altele...
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sau ar trebui opritorul usii + balamalele unse.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
incearca sa verifici balamalele, poate din cauza mizeriei de acolo s-au mancat mai repede si permite usii un anume joc. O balama noua nu cred ca e mai mult de 50lei.
Skip ads

  • cosmache

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Sau ar trebui opritorul usii + balamalele unse.


Am si eu la a mea o belea la geamurile spate , nu sunt electrice , cand merg cu 80 la ora suiera pe la ele de balamuc , am tras si cu mana de ele in sus , intra putin in cheder dar tot asa se aude suieratul acela , voi aveti asa ceva la masinile voastre ? daca stiti spuneti-mi o chestie care sa ii fac sa scap de zgomotul acela de vant.
Si treaba cu unsa ca se aude tare eu la a mea i-am dat cu niste banda izolatoare pe cuiu ala unde inchide usa , si e perfect . daca va uitati atent pe cuiu ala e un plastic dar ala cu timpu de rupe si deaia se aude usa asa cand se inchide.
  • georgica92

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2008 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2012

  • Mesaj Privat
O sa incerc sa bag mai multa vaselina sa vad daca se schimba ceva,daca nu probabil ca sunt balamalele deoarece chederele sunt bune.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cosmache a scris:Am si eu la a mea o belea la geamurile spate , nu sunt electrice , cand merg cu 80 la ora suiera pe la ele de balamuc , am tras si cu mana de ele in sus , intra putin in cheder dar tot asa se aude suieratul acela , voi aveti asa ceva la masinile voastre ? daca stiti spuneti-mi o chestie care sa ii fac sa scap de zgomotul acela de vant.


Aceasi problema am si eu la usa fata dreapta, la mine e din cauza chederului care este crapat pe o distanta de vreo 3mm... bate vantul in el si fluiera Smile Nu prea ai ce sa faci in principiu.

La tine probabil s-au distantat chederele de geam (ma refer la cel de la baza geamului) si bate vantul pe acolo.
  • cosmache

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pe sus vine aerul , ca am pus pe cineva sa stea in spate pe bancheta si sa puna asa dosu mainii sa simta pe unde baga aer si pe sus pe la geam nu jos , exact pe langa cheder vine aeru , cred ca singura modalitate este sa schimb chederu ala de la geam , am sa ma duc pe la dezmembrari sa vad cu ce pret il dau aia dupa acolo...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR