Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • dansrt

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2013

  • Mesaj Privat
buna sunt nou aici si nu stiu unde sa mai caut . Poate ma ajuta cineva . Am un opel corsa 1.3 cdti din 2004 .
Am schimbat turbo, si in aceeasi zi s-a blocat intrarea in viteza 4. celelalte intrau perfect. Nu a facut nici un zgomot sau sa intre din ce in ce mai greu. Nu. Pur si simplu dintr-o data . Acum intrebare :se poate intampla ca atunci cand mecanicul a schimbat turbina sa nu fi pus ceva exact cum a fost?
Ma refer aici la simplu fapt sa nu fi strans ceva surub de la timonerie. Nu stiu daca era necesar sa umble la zona de timonerie daca a schimbat turbina. Daca cineva are un raspuns as fi recunoscator . Multumesc
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pai turbina e la motor, nu are treaba cu cutia! Acum eu sunt mai banuitor de obicei. Il cunoasteai pe mecanic, cat timp a stat in service?
  • dansrt

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2013

  • Mesaj Privat
dansrt a scris:buna sunt nou aici si nu stiu unde sa mai caut . Poate ma ajuta cineva . Am un opel corsa 1.3 cdti din 2004 .
Am schimbat turbo, si in aceeasi zi s-a blocat intrarea in viteza 4. celelalte intrau perfect. Nu a facut nici un zgomot sau sa intre din ce in ce mai greu. Nu. Pur si simplu dintr-o data . Acum intrebare :se poate intampla ca atunci cand mecanicul a schimbat turbina sa nu fi pus ceva exact cum a fost?
Ma refer aici la simplu fapt sa nu fi strans ceva surub de la timonerie. Nu stiu daca era necesar sa umble la zona de timonerie daca a schimbat turbina. Daca cineva are un raspuns as fi recunoscator . Multumesc

Eu vroiam sa stiu ca atunci cand schimbi turbina (adica sa ajungi la ea ) trebuie sa desfaci ceva ce sa afecteze intratul in viteza . Asta stiu si eu ca turbina este pe motor . Multumesc
  • dansrt

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Eu vroiam sa stiu ca atunci cand schimbi turbina (adica sa ajungi la ea ) trebuie sa desfaci ceva ce sa afecteze intratul in viteza . Asta stiu si eu ca turbina este pe motor . Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR