Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • sh3nol

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Azi am dat bara fata jos si am observat faptul ca mufa aceasta sta degeaba sub far. stie cineva de unde poate fi? initial am crezut ca este de la senzorul de temperatura exterioara, deoarece nu il am nici pe acela dar dupa cate am vazut pe internet nu este aceasta mufa. rog pe cineva care stie sa ma ajute. multumesc.
Skip ads

  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Sa nu fie de la motorasu ala ce spala farurile. Ca astia de la opel trag cabluri sa fie, indiferent de echipare
  • sh3nol

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Sper sa fie ala. O sa-l masor atunci incercand apa de la stergatoare. Multumesc
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
O sa incerci degeaba, daca nu ai programat in UEC ca ai spalator de faruri si releu in panoul electric
In plus pompa pentru spalatoruld e faruri e pe rezervorul de lichid de parbriz.
Nu ai una la fel si in cealalta parte? E posibil sa fie de la proiectoare...
Skip ads

  • sh3nol

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2013

  • Mesaj Privat
de la proiectoare nu este. Am si proiectoare si au firele lor. in partea dreapta nu este nici o mufa, m-am uitat bine sa nu cumva sa fie si pe acolo dar nu este. masina este luata SH si am mai observat ca firul care vine in fata presupun ca pentru senzorul de temperatura exterioara este lipit de alt fir si este tras la bidonasul de antigel si categoric ca imi apare "F" la temperatura. iar sub bidonul de antigel am doua fire care sunt legate unul de celalalt. dar mufa asta nu stiu de la ce este.
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ala de temperatura e in partea de jos a barii, central! Nu ai cum sa testezi daca e de la spalatorul de faruri, pentru ca e doar cablu,nu e programat cum spunea si colegul mai sus, doar farurile bi-xenon au si spalator din cate stiu
  • sh3nol

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2013

  • Mesaj Privat
am inteles. senzorul de temperatura nu este in grila, imi lipseste. m-am uitat pe niste scheme si nu gaseam de unde poate fi aceasta mufa. o sa incerc dupa ce iau un senzor sau un termisor sa scot cablul de la bidonul de antigel si sa cuplez la senzor.multumesc
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Nu e cumva pentru rezervorul de lichid de parbriz ? pentru vas care e dotat cu senzor de nivel....
Cam 90% cred ca ala e
  • sh3nol

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2013

  • Mesaj Privat
nu e ala pentru ca imi arata nivelul lichidului de parbriz. este cum au spus colegii seftaka si jE, mufa pompei spalatorului de faruri. am cautat mai mult si am gasit aceeasi mufa in fotografii. dar problema este ca e doar pe partea stanga. multumesc mult.
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
este mufa de la pompa spalator de faruri si este doar una si este acolo unde ai gasit-o insa probabil masina a fost lovita si i s-a schimbat vasul de stropgel(printre altele) unde se afla acea pompa ptr spalat farurile in afara de mufa pentru pompa de spalat parbrizul si senzorul de nivel
  • andrei_jr80

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
salut, eu am avut data bara jos si in fata din cate am vazut acolo poate sa fie doar de la
- nivel vas lichid de parbriz
- spalator faruri
- proiectoare
- senzor de temperatura exterioara
luate prin eliminare poti sa afli de la ce este
daca imi scapa ceva, poate mai completati voi. tot asa am si eu doua mufe libere ( stanga si dreapta ) prinse de caroserie in incinta motorului, sus pe panoul dinspre sofer si ocupanti, spre bord, acolo unde este chederul de la capota.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR