Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • dda

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2007 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
salutare.am o mare dilema legat de problemele de inchidere centralizata partea mecanica.pentru a evita chetuielile inutile gen hai sa incerc si cu asta vreau sa incerc sa gasesc cea mai buna solutie in cazul incuietorilor care sunt putin folosite lucru pentru care, atunci cand pui inchiderea universala actuatoarele sau motorasele nu isi fac treaba.pana acum am incercat cu:actuator clasic achizitionat o data cu inchiderea.ulterior am incercat cu un actuator/motoras GM model mai vechi.tot nimic.am cumparat actuator logan tot nici o reusita.stie cineva un model teapan care sa merite investitia?e mai bun actuatorul sau motorasul?
  • dda

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2007 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
dupa o saptamana de incercari am ajuns la urmatoarea concluzie:pe inchiderea centralizata universala cu actuatori nu se recomanda motorasele originale GM.au timpul de raspuns mai lung si ori nu se deschid suficient ori nu se inchid suficient.recomand cu caldura actuatoarele universale cu ajustarile de rigoare si aici ma refer la arculetele de pe yale ce trebuiesc putin stranse in cazul in care actuatorul nu are forta sa inchida.
  • dda

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2007 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
mare atentie cand achizitionati motorase inchidere centralizata de pe masinile cu volan pe dreapta.exista posibilitatea sa nu fie compatibile cu cablurile ce le aveti deja instalate pe masina.mai precis de la masinile cu volanul pe dreapta o sa primiti motorasul principal la pasager(dreapta) si secundar in stanga( la sofer).
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR