Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • alcsse

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
la mine pana sa se racoreasca afara nu se auzea deloc! decand s-a racorit il aud..chestia e ca cineva mi-a zis sa nu fie vreun rulment ceva din cutie sau pana isi face ungerea cutia sa imi tacane asa..o sa ma duc zilele astea sa se uite cineva la cutie..!
  • alcsse

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
altii spun ca au schimbat rulment kit ambreiaj si sunetul continua! altii spun ca sunetul acesta la rece este absolut normal insa daca nu dispare la cald atunci ar fii o oarecare problema..nu stiu ce sa mai cred!
  • alcsse

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
oameni buni in legatura cu zgomotul acela cloncanitul acela..mi-a zis cineva sa incerc.. cand e masina la relanti fara sa apas pedala de ambreiaj sa incerc sa bag in viteza..bine nu pana caraie dar sa o misc ca si cum as vrea sa o bag in viteza dar fara ambreiaj actionat si am incercat iar zgomotul inceteaza cand readuc schimbatorul in pozitia 0 iar face..deci rulmentul nu e sigur! asta face la rece pana incepe motorul si uleiul din cutie sa se incalzeasca dupa nu mai face! decat cand e frig deci ceva grav nu e !
  • ciniparu

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001 YDTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2010

  • Mesaj Privat
referitor la cutia f23 vreau sa va zic ca atunci cand bag in marsarier si ridic piciorul de pe ambreaj se aude o baie in cutie mai ales cand rotesc volanul stanga-dreapta. am schimbat uleiul si merge mai usor schimbatorul insa tot troncane. o parere?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR