Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Neb1

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2000 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Buna seara colegi!

As vrea sa stiu parerile dv. despre Gama Seat, anume, modelele Toledo, Cordoba, Leon ( varianta veche) si Ibiza, de fabricatie 2004 si dupa 2004.

Ma intereseaza deoarece as vrea sa-mi schimb Astra G-ul break, cu ceva din gama Seat.

Multumesc!
Skip ads

  • mihaiadrian

  • Mesaje scrise: 632
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Eu am condus recent un seat ibitza ultimu model motor benzina in 3 pistoate de 1.2. Tragea de rupea masinuta aia. Am scos un consum de 8l / 100 km, mers in oras si cu forja de pana la 150 - 160 km/h pe autobahn. Zic forja ca nu se poate merge constant cu acea viteza, mai sunt limitari, mai sunt depasiri, si ba accelerat, ba franat. Probabil la mers constant la 90 la ora scoti 5 litri/100 consum. De altfel, mai mult de 160 nici nu ducea. La dotari era cheala, nici macar telecomanda nu avea pt inchiderra usilor. Nu avea nici cotiera nici comenzi pe volan. Avea ac si nu se simtea ca pierde din putere cand il cuplam. Farurile erau ca la logan, cand cuplam lunga se stingea scurta. Indicatorul de benzina nu indica liniar, dupa ce trecea de jumate in jos, scadea mult mai repede.

La bord, cutie de viteze, stabilitate, directie si motor se vede ca e vw.
  • Neb1

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2000 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru timpul acordat! Alte pareri? Smile
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu am avut o Cordoba 2004(1.4 benzina),merita toti banii,intretinerea este cred mai ieftina decat la Opel,fiabilitate,calitate,clar VAG
Skip ads

  • Asgard

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2011

  • Mesaj Privat
salut,
daca ai preciza cam ce motor/motorizare ai dori as putea sa te ajut cu cateva sfaturi avand in vedere ca ma vad constant cu baietii din clubseat Smile iar o masina la care am tinut eu foarte mult este leon-ul Smile
ps: problema lor generala (grupul vag) pica volantele foarte repede. ca si intretinere este cam acelasi pret, +/- 50 ron depinde unde faci revizia sau unde faci montajul.
ca antifonare VAG este peste ceea ce ofera Opel, acelasi lucru si la sistemul audio.
pss: acum depinde in ce bani vrei sa te incadrei, motorina/benzina, an fabricatie ... etc etc
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
in nici un caz gluma aia de sitem audio de la vw e peste cea de opel.compar aici golf4 cu astra g, passat cu vectra b si tot asa.
in golf pana si boxele spate sunt optionale.fara fire trase.in g se aude mai bine de 1000 de ori.sa mai vb de b2 cu 10 boxe?poate doar a4 sa fie peste.
  • Asgard

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2011

  • Mesaj Privat
vorbim de masini fabricate dupa 2004, si da, sunetul de pe vw este superior celui de la opel. Si aici ma refer strict la ce vine din fabrica si la nr de boxe puse pe fiecare standard.

cat despre "poate doar a4 sa fie peste. " eu cred ca nu te-ai urcat niciodata intr-un audi Smile
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Peste golf 4 este vectra b la sunet boxe.
Are un coleg la munca si chiar azi a facut o proba la mine:), deci pica, pentru restul...no coment nu m0am interesat:)

Dar ce ofera golf 4 la sunet este pipi pe langa ce oferta vectra b la sunet.
Cazul meu a fost un golf 4( nustiu ce versiune, era motor de 1.4 cred? geamuri 4x clima si diverse pe acolo deci nu era cheala VS vectra b 2001 sport. EL a recunoscut ca se aude mai bine:) am desfacut o sita de boxa sa vada ca am boxele originale:)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR