Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Buna,

Am gasit multe discutii de genul, dar nimic dedicat.

Vreau sa pun si eu senzori de parcare pe un Vectra B, am hotarat sa ma orientez dupa asa ceva: http://gamamag.ro/products/...re-cu-buzzer.html

Nu vreau cu display ca strica tot aspectul masinii atata timp cat nu au un loc desemnat de montare, iar cei din oglinda ... ar insemna renuntarea la o oglinda 'performanta' pentru una de 'baie'.

Marea mea intrebare, a montat careva senzori cu buzzer? Rezista mai mult de 2 ani? Cum se comporta capul de senzor, piuie la mizerie, apa, etc. Daca ati avut noroc cu ceva mai de calitate imi puteti spune si mie cu ce?

Multumesc,
Cristi.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Astfel de sonzori am cam pe toate masinile din familie si ale cunostintelor. M-am uitat putin la calitate cand am cumparat direct din CN si nu au fost probleme, insa oricum, la cat costa, mai cumperi un set sa fie acolo. E drept, uneori, iarna/la frig su acoperiti cu gheta nu lucreaza perfect. In rest, nu as sta fara un astfel de sistem.
Sunt de parere sa iei cu ecran, arata si distanta, nu doar piuie. Am pe Vectra C originali care doar piuie, super stresant asta. In plus, un senzor din sistemul original - 200-300 lei, prin urmare, mai bine CN.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR