Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • andrei86g

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Am o dilemma,daca am de vopsit 2 aripi fata si capota pe casco si am posbiliatea sa vopsesc toata masina tot pe casco ce m-ati sfatui? cred ca la vopsirea integrala imi dezmebreaza mare parte din masina si nici vopseaua nu cred ca mai are calitatea celei din fabrica +ca la montaj capitonaje ,aripi spate si restul de chestii nu le mai aliniaza ca in fabrica . cineva a mai facut acesta operatiune? Rolling Eyes Shocked
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Fa doar ce ai nevoie.
Daca nu ai pile bune, ti-o vopsesc ca...

Am vazut o corsa facuta pe casco si...zboara lacu de pe ea..bara a fost smirgheluita cu smirghel de granulatie mare si vopsit...arata ca..Smile)
Dar am si vazut un opel astra al unui prieten si ...a iesit bine, dar omul cunostea pe acolo a vopsit-o cum a vrut..ce culoare a vrut el ( cu perle separate) plafon negru etk...cunostea:)
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eu zic sa o faci toata ca nu iti va nimeri perfect culoarea si nuanta si vei avea masina pe jumatate vopsita diferit si lucioasa si restul vechi si mat chiar daca ii face polish in cateva luni arata la fel... vorbeste cu cei la care se va face vopsirea, le dai si tu ceva in plus acolo ca sa o faca bine si fa-o toata. Stai linistit ca vor pune totul la loc daca sunt cat de cat meseriasi...
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Mai poti cere banii de la asigurare ca sa ti-o faci in regie proprie.Apoi cauti pe la dezmembrari o capota si doua aripi in culoarea caroseriei.O sa gasesti sigur!In felul asta iesi si la culoare si nici nu mai trebuie vopsita toata!
Skip ads

  • deleted-11511

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Fa ce ai nevoie si mergi la detailing ptr celelalte piese. Ai sanse sa iasa ca noua. Mi-am facut eu la fel la alfa si am ramas uimit de rezultat. Daca vrei iti dau pe pm detalii despre cei la care am facut operatiunea.
  • Asgard

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu unul optez pentru vopsire integrala, dar la un service bun, nu la nenea gigi din coltu strazi care are combinatie cu fel si fel de asiguratori.
ps: recomand service-ul de langa cutitul de argint (am 2 amici care si-au vopsit pe casco acolo si masinile arata perfect. amandoi au dat o "spaga" de 300-400 ron ca sa fie siguri ca iese cum trebuie)
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Si eu as vopsi-o toata sa am posibilitatea,cauta un mester bun si nu o sa-ti para rau!
  • mihail75

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2011

  • Mesaj Privat
O intrebare, in acelasi registru, tot la o Astra H: am gasit in parcare zgarietura in lung pe portiera spate si putin continuat si spre aripa/roata. Am Casco, daca o fac/vopsesc prin ei imi creste mult polita la anul? Sunt asigurat de 6 ani, fara daune.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Gandindu-ma, bine, si uitandu-me la contractul tau prin globul meu de cristal, imi dau seama ca in conformitate cu art. ... si art..... , tinad cont de formula de calcul folosita in contractul tau, asa cum e ea specificata la art. ... daca faci asta, polita iti va creste cu. ....
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Vopseste-o si renunti la casco.
  • mihail75

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2011

  • Mesaj Privat
jE a scris:Gandindu-ma, bine, si uitandu-me la contractul tau prin globul meu de cristal, imi dau seama ca in conformitate cu art. ... si art..... , tinad cont de formula de calcul folosita in contractul tau, asa cum e ea specificata la art. ... daca faci asta, polita iti va creste cu. ....


am intrebat bazindu-ma pe experientele anterioare ale altora, dar daca nu se stie... asta e, vad ca forumurile in general nu prea mai ajuta cum ajutau pe vremuri.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Valoarea politei CASCO e calculata raportat la valoarea masinii si la istoricul de incidente decontate pe politele anterioare.
Fiecare firma are alt mod de calcul. Deci nu prea avem cums a iti zicem cu cat o sa iti creasca polita.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR