Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • laur2709

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Dintr-o prostie am ajuns la aceste erori.Cand ploua mi se aprinde in bord martorul de la lampa ceata dar cu intensitatea luminii mai mica,iar cand deschideam usa si se activa iluminatul din habitaclu se stingea.Asa ca am luat la purificat sigurante ,relee,le-am scos si verificat ,dar nici un rezultat,Atunci am desfacut ceasurile din bord pt a vedea mai clar care bec se aprinde,dar surpriza dupa ce am scos toate becurile si am montat iar ceasurile martorul tot se arindea.Asa ca am montat becurile la loc,dar am incercat si sa desfac cablajul de la ceasuri sa vad ce bec mai e pe cablaj,dupa ce am dat geamul lor jos dar am vazut ca se desface greu si am renuntat,Atunci mi s-au miscat si acele de la turometru si vitezometru.De fiecare data cand am dat ceasurile jos,adica de 3,4 ori in interval de 2 ore am decuplat borna de la baterie.Toate bune si frumoase pana am plecat la drum cu masina si au inceput sa fluctueze ceasurile de la viteza si turatie in bord si sa-mi apara masina cu cheita.Am pus op-com ul pe ea si mi-au aratat aceste erori P0500 Si P0335.A doua zi mi-a aparut decta P0500 si mi s-a oprit si masina la relantii o data.Ajutati-ma cu o rezolvare ,va rog.Nu stiu ce sa ii fac,nu am nici o idee.
Multumesc anticipat
  • laur2709

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Am rezolvat.am decis sa postez rezolvarea spre deosebire de altii care dupa ce rezolva nu mai posteaza ca sa ajute si alti colegi.asadar am fost la reprezentanta si pe tester ecu nu vedea viteza masinii arata 0km/h insa in bord vitejometrul indica.m-a intrebat nenea de acolo dc am umblat la sigurante si relee,apoi in 1minut a reusit cu testerul sa rezolve problema.va intreb aveti idee ce a facut pt ca nu m-a lasat sa vad ca ii zisesem initial ca am si eu un opcom.dupa acesta operatie au inceput si stergatoarele sa functioneze pt ca inainte se opreauimediat ce intrerupeam contactul de la manetasi nu mai ajungeau jos
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR