Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Ghimpe200

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
la mine e de ajuns unul sa ma avertizeze....am redus viteza...l-am vizat pe radar....si apoi am tinut mana pe flash....nu exagerez...dar de cate ori am vazut cate unul pitit am avertizat...asta pt ca atunci cand aveam dacia....baietiii buni din giurgeni stateau in localitate la aprox 200 de metri de semnul cu intrarea in localitate....si te opreau frumos...eu am intrat pe frana in localitate si m-a luat cu 92..... Shocked m-au iertat ca am vb frumos...dar oricum....e mai bine sa evitam intalnire cu ei....nu merge intotdeauna sa vb frumos!
la liberty parade m-au ars...vedeam semnul cu BUCURESTI taiat si am inceput sa accelerez.....m-a luat cu 93...si m-a si ars bininteles...
asta este
Drum liber la toata lumea!
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@sorin...muri-ti-ar alta capra si tie. Razz
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Eu sper ca se vor interzice DEFINITIV detectoarele...

sorin, ne stim de muuulti ani - desi nu ne-am cunoscut; tare mi-ar fi placut totusi sa bem o bere impreuna - dar de data asta nu-s de acord cu tine....
E adevarat ca sint multi cocalari/gushteri/jmekeri care folosesc jucariile atea.... e la fel de adevarat ca la francia (avind in vedere infrastructura) nu prea e nevoie de ele si d-aia acolo se dau cartonase galbene sau rosii extrem de usor pe tema asta, insa nu te supara, sint n "localitati" pe drumurile patriei unde nu-i nimic pe marginea drumului - nici pe singa nici pe dreapta- si cu toate astea e limitare la 50. Ça veut dire ca e cam ca la cefele groase de la bulgari unde baga limitare la 30 pe aliniament de 2 km cu radar plasat pt. bunastarea personala a cashchetelor...
Nu e posibil sa faci 5 ore de la Viena pina in vama la Nadlac si apoi, pe aceeasi distanta sa faci 7-8 ore...
personal cred ca 70 in localitati (poate nu noaptea sau pe inserat pt ca sint biciclisti beti, carutasi care vin de la cîmp si/sau chiar de la bodega- dar asta e o alta discutie vizavi de ce cauta ei pe sosele) si 120 pe drumuri E (cu limitare la 100) e ceva decent...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nu doresc moartea capei nimanui, dar, ca ORICE aparat de acest gen, pentru 10% de persoane responsabile si care vor face un uzaj rezonabil cu aparatul, sunt 90% de idioti, pusti teribili, criminali potentiali, etc... cu 100 de cai sub capota... Evil or Very Mad 99 mai multi decat pot stapani...
Daca un amic/cunoscut/ruda e victima unui astfel de individ, "merita" sa ajungi cu 10 min. mai devreme undeva Question
Iar daca moare vreun necunoscut pe marginea drumului sau in masina imuna la radare, asta schimba ceva ?
Nu ajunge ca se dau carnete la analfabeti, ca tara e plina de masini-pubela, ca drumurile sunt... asa cum sunt, trebuie data o "arma" in plus turmei de iresponsabili ? (fara atac personal, ma refer STICT... la cei 90%... Wink )
In rest, ca si in orice domeniu, trebuie puse bariere tuturor pentru niste haimanale dar... life stinks... ce sa-i faci ?
Skip ads

  • IonutVD

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 X25XEi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
De acord. Numai ca masura interzicerii detectoarelor ar lovi tot in cei 10%. Ptr. ca mare parte din cei 90% sunt "cineva", sau au in spate pe "cineva" etc. . Din pacate in "Manell's Land" de cele mai multe ori legile se fac cu picioarele si se aplica la fel. Nu ca asta ar fi o scuza ptr. noi soferii(si ptr. grozaviile pe care le vedem pe la tv.), dar e totusi un aspect care nu trebuie neglijat.
Aa....era sa uit: cata vreme permisele se vand aproape ca in piata la Obor....nu cred ca detectorul e chiar asa o mare problema, e doar un...element ajutator. Rolling Eyes
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu fac flash-uri cind observ o masina pe dreapta care are acel "tun" de radar, nu fac doar dak e o masina de politie (locala sau mai stiu eu ce ).
Nu am detector de radar, iar in ultimul timp imi dau seama ca devine periculos sa ma uit atit de mult pe marginea drumului in loc sa ma uit in fatza.
Nu am detector de radar pt ca din start a imi cumpara detector inseamna a incalca legea.
Am imprumutat odata detectorul unui prieten si am primit acasa amenda de camera video Very Happy
E drept ca nu prea multumesc celor care ma atentioneaza, pt ca mi se pare normal ca oamenii sa se atentioneze.
Atentionez toti soferii, fie ca au masini de 1000 sau 50000 euro.
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:Nu am detector de radar pt ca din start a imi cumpara detector inseamna a incalca legea.


Cumpararea si folosirea unui detector nu mai este ilegala.
Depasirea vitezei legale insa este Very Happy
Asadar - ia-ti un detector si un GPS - te vor anunta si de cele mobile si de cele fixe...
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca am ramas uimit cite radare sint prin Romania stau prin toti boschetii ascunsi si mai fac si greva ca nu le mai ajunge.....ce sa le mai ajunga daca sint o gramada de politai pe metru patrat, prea multi si amenzile curg ca doar trebuie sa manince cu totii. O alta chestie cu care nu sint de acord e ca in aici radarele nu sint semnalizate ca in oricare tara civilizata. Stau la tira in loc sa prinda un criminal sau mai stiu eu ce delicvent ca e plin de ei prin cartiere dar nu au nici o treaba cu ei Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR