Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut
Pentru cei carora le lipseste acel furtun dintre galeria de evacuare si filtrul de aer (pt o incalzire mai rapida a motorului atunci cand este rece) :
Eu unul nu am gasit la dezmembrari acel furtun, iar ceea ce am gasit erau intr-o stare deplorabila.
La magazinele auto, gaseam numai pe original (150 ron Shocked ) - un simplu furtun din aluminiu !!!
Intr-un final am gasit la un magazin de piese auto, un producator care le aducea o alternativa la acel furtun din aluminiu, de o calitate foarte buna dupa parerea mea .
Este putin mai mare in diametru, decat ar trebui (38 mm ar fi normal) , iar cel gasit si cumparat de mine are 40 mm diametrul .
Oricum nu este o diferenta foarte mare, eventual le puteti strange la capete putin . Eu unul, l-am lasat asa .
Pret : 26 ron Smile
Lungime : 500 mm si se intinde destul de mult, dar nu prea este nevoie sa il intindeti foarte mult .
Este si destul de rezistent.
Cred ca si la dezmembrari ar cere aia pe unul bun 10-15 ron, asa ca se merita, zic eu .

Sper sa nu se considere reclama, incerc doar sa vin in ajutorul colegilor care nu gasesc asa ceva in comert .
Cei de la magazin s-au straduit destul de mult sa il gaseasca, deoarece nu aveau un cod anume pt a-l cauta.
Asa ca atasez o poza mai jos cu furtunul si cutia lui pt a va fi mai usor sa il gasiti la magazinele auto
Numai bine

Skip ads

  • AntonieG

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Cum l-ai prins la capete daca are diametrul mai mare? Coliere?
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu trebuie neaparat prins, diferenta de diametru este de doar 2mm. Oricum este indeajuns de bun astfel incat sa canalizeze aerul cald catre filtrul de aer.
Daca tot vrei sa il prinzi la capete, il poti turti putin si il prinzi cu coliere , dar nu isi are rostul . Mai mult, risti sa il strici, el fiind din aluminiu relativ subtire si spiralat .
  • AntonieG

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Am citit aiurea, n-am realizat ca-s milimetri. N-are rost colierul sau turtirea in acest caz.
Skip ads

  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
pune te rog si codul piesei. multumesc.
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut
Pai codul este pe cutie . Este scris acolo 7743-00540 .
Am intrebat la magazin cand l-am primit si mi-au zis ca asta este. Sper sa nu isi fi batut joc ...
Pe google il gasesc dupa codul acesta
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
scuza-ma te rog ...aseara nu am vazut si codul. Multumesc mult.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR