Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Stelian2020

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut colegilor!

Am un Opel Astra G 2001 motorizarea Z16SE, dar cred ca nu are relevanta. In toamna anului trecut, dintr-o nefericita împrejurare Sad, un stâlp a uitat sa se fereascã din calea mașinii mele. Deci mai la subiect am lovit mașina și am fost nevoit sa schimb planșa bord și întreg ansamblul de airbag-uri șofer-pasager + pretensionare centuri și calculatorul de airbag. De fapt calculatorul de airbag am primit la pachet cu tot ansamblul ca doar asa le vindea împreunã. Problema e ca am încercat sa le șterg eroarea de pe bord și nu merge. Calculatorul cu care mi-au fost trimise cele doua airbag-uri îmi recunoaște cele doua frontale, dar nu știe sa le foloseascã pe cele din scaune, bãnuiesc eu ca mașina de pe care mi-au fost date nu era dotata cu airbag-uri în scaune. Va rog ajutați-mã si pe mine cu reprogramarea calculatorului de airbag-uri sau ce altceva ar fi nevoie de fãcut Sad. Acum pe mașina am calculatorul vechi, cel care deține informațiile cum ca cele frontale ar fi sãrite. Nu știu dacã ma exprim tocmai corect. Va rog din suflet ajutați-mã sa facem ceva. Sad .

Mulțumesc Anticipat!
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
eroarea din calculatorul vechi cum ai incercat s-o stergi?..
  • Stelian2020

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2012

  • Mesaj Privat
a incercat mecanicul care a schimbat toate astea si zice ca nu merge. m-a trimis el la unul in oras. si ala vrea 400 lei Sad nu e cam mult!? si nici nu imi permit sa rezolv problema daca e atat. am fost la baiatul ala unde m-a trimis de la service si tipul spune ca trebuie rescris softul calculatorului de airbag. sa fie adevarat sau e vreo teapa.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu-mi zice, ai cautat de te-ai spetit, dar nu ai gasit absolut nicio discutie pe subiectul asta, nu-i asa?

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=401032

Pune mana si citeste, ca sa te lamuresti nitel cacesicacum. Apoi browseaza si vezi care dintre colegi te-ar putea ajuta...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR