Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Am fost la un centru de dezmembrari din apropiere si am achizitionat 4 lampi de torpedou astra g pentru acest proiect.As vrea ca aceste lampi sa se aprinda atunci cand deschid usile pe acelasi principiu ca si plafoniera.A mai incercat cineva sa faca asa ceva?de unde as putea sa iau alimentare?Eu m am gandit direct de la plafoniera dar poate mai este si alta posibilitate tocmai deasta am deschis si acest subiect.Acestea sunt lampile.Pretul a fost de 5 lei bucata!
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Ori tragi firul direct de la plafoniera prin stalp pana la picioare,ori undeva in stanga la picioare sub pragul interior ai o mufa ,nu-i mai stiu concret denumirea,de acolo poti identifica firele care pleaca la plafoniera si te legi de ele,am si eu acest proiect in derulare de mai bine de un an,dar lenea e cucoana mare si n-am ce-i face,probabil mai astept un an
  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
la asta ma gandeam sa desfac cumva stalpul si sa leg intreg circuitul de acolo dar nu stiu exact de unde.imi e sa nu stric ceva.nu a mai facut nimeni aceasta modificare?ma gandesc ca este mai complicat sa iau fir de la plafoniera sa il duc jos la picioare nu as vrea sa desfac plafonul dar daca decat asta este de facut ma risc...merita!
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Stalpul il apuci de un colt si tragi pur si simplu de el,are clipsuri si de desfacut plafonul nu ai de ce,dai jos plafoniera si bagi firul pe acolo pana la stalp
Skip ads

  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Ok.multumesc pentru raspunsuri cred ca astazi o sa incep.o sa revin cu cateva raspunsuri si poze
  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
a fost mai greu cu desfacutul parasolarului dar am reusit.deocamdata am lumina decat la sofer urmeaza in zilele urmatoare si restul.am luat curent direct de la plafoniera.lampile se monteaza de parca ar fi de acolo.am taiat cu un cater pe forma lampii in acea masca de la aer.o sa revin cu poze cand este gata totul,oricum arata superb!
  • nanutza

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Si de la lampa sofer tragi in paralel ( + la + si - la -) si la pasager si apoi la fel sub scaunele din fata pt lumina la picioarele pasagerilor..Nu mai tragi din plafoniera alte fire .folosesti acelasi fir.
  • predacatalin92

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
da exact!
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR