Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • mariogrs

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut am un opel vectra b din anul 2000 motor 2000 benzina si am o problema la cutia de viteza numai intra in treapta 1 si 2 eu sunt prin germania am fost la un servis si mi-sa spus ca este de undeva de la schimbator nu stiu ce piesa si as dori sa stiu cum se numeste acea piesa din schimbator cu 2 tije care baga cutia in treapte
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Timonerie uzata.
  • bogdandiesel80

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2001 z 18 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2013

  • Mesaj Privat
salut daca te mai ajuta..mariogrs,nu e neaparat de la timoneria uzata...ridica de opritor sa o poti trage cam o juma de cm inspre tine/?(ca si cum ai vrea sa o bagi in marsalier),incearca intra in a 1 a?daca da.iti chemi un prieten sa te ajute...Deschizi capota ,cauti livierul de comanda care iti iese din habitaclu la timonerie,destrangi usor surubul ti timoneria blocata sa nu se miste..(mare grija ca e cu arcuri ,parghii si daca o scapi o sa iti dea de furca sa o reglezi la loc}iar prietenul tau va impinge usor livierul in partea stanga cam 0.5cm..apoi strangi surubul bagi vazelina la nucile alea de plastic si ii dai... a 8 a hahaha.Succes.metoda e okin cazul in care nu ai jocuri astronomice la timonerie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR