Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • c0sty

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
in primul rand imi cer scuze daca tema e repetata, am cautat pe forum dar in afara de cateva commenturi nu este o tema clara pe subiectul asta.
Tema nu este despre schimb cu oem care pe mine din mai multe puncte de vedere personal nu ma intereseaza. Nu stiu daca cineva a reusit upgrade-ul dar sunt ferm convins ca mai devreme sau mai tz o sa se reuseasca. eu detin o insignia cu sistemul cd300 si as vrea sa urc la cd 400 din motivul estetic si functional..mai mult spatiu pt afisarea contactelor la tel si la redare cd ! am vaz ca sunt la vanzare pe ebay.co.uk destule ecrane cd400(gid) dar si sistemul infotaymant complet, dar nici un vanzator nu poate afirma daca se poate sau nu.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Se poate, citeste aici --> https://www.clubopel.com/vie...p=1607146#1607146

CristianTM.
  • c0sty

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
multumesc frumos pt link, am cautat doar in insignia! nu si in astra
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
@c0sty,

Se poate inlocui si cu un sistem dedicat,insa este o chinezarie,care are mai multe optiuni decat un sistem OEM,gasesti discutii despre acest subiect la colegii cu Astra J.
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Despre acest tip de aparat iti spuneam mai devreme:http://www.navigatii-dedicate.ro/navigatie-opel-insignia/154-navigatie-dedicata-opel-insignia-dvd-gps-carkit.html
Avantajul unui astfel de sistem este ca poti vedea filme,poti monta camera pentru mersul inapoi,ai bluetooth incorporat,sistem de navigatie,etc.
Nu fac reclama acestui site, insa este modelul pe care am vrut sa-l montez si eu pe masina (la vremea respectiva nu aveam DVD cu hartile pentru Europa de Est) din pacate nu merge pe masinile care au din fabrica DVD800.
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
c0sty a scris:in primul rand imi cer scuze daca tema e repetata, am cautat pe forum dar in afara de cateva commenturi nu este o tema clara pe subiectul asta.
Tema nu este despre schimb cu oem care pe mine din mai multe puncte de vedere personal nu ma intereseaza. Nu stiu daca cineva a reusit upgrade-ul dar sunt ferm convins ca mai devreme sau mai tz o sa se reuseasca. eu detin o insignia cu sistemul cd300 si as vrea sa urc la cd 400 din motivul estetic si functional..mai mult spatiu pt afisarea contactelor la tel si la redare cd ! am vaz ca sunt la vanzare pe ebay.co.uk destule ecrane cd400(gid) dar si sistemul infotaymant complet, dar nici un vanzator nu poate afirma daca se poate sau nu.


sal,


se poate schimba cd 300 cu altceva,...eu am luat-o sh cu navigatia schimbata...a avut din fabrica cd 300 si fostul proprietar a schimbat cu una dedicata opeldar chinezarie.
aici intervin 2 probleme : o navigatie originala costa peste 1000 euro...cred...si cea dedicata la vre-o 300-500 euro
sincer eu zic ca nu prea se merita deorece iti limiteaza comenziile de pe bord ...
in rest asa este ok...poti asculta muzica, video limitat , poze, sa joci jocuri, tv nu am incercat.....nu imi place interfata cum arata, nu iti arata ceasul sau altceva minor...naspa..
eu zic sa iti iei navigatie originala sh ca este mai buna...
  • c0sty

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
problema cu sistemul de navigatie original dar sh este montarea. as putea sa il iau de pe ebay la un pret de 5-600e dar nu are cine sa imi faca montarea,plus ca vanzatorii nu imi garanteaza ca ar fi deblocat.
eu comenzile de pe volan nu le prea folossc, doar volumul .....sistemul de hands free,comenzi vocale e praf
scuzati inactivitatea,cred ca ma decid pe un oem, pe forumul din anglia au un model care sunt destul de multumiti si se pot seta si ceva comenzi de la volan.
  • yerd

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2014

  • Mesaj Privat
La ce OEM te referi? Sunt interesat si eu.

Din ce am inteles de la cei care vand navigatii dedidate pentru insignia, se preiau si comenzile de pe volan. Modelele acestea doua: EDOTEC EDT-8973 si WITSON W2-D9826L am inteles ca le preiau.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR