Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
Solutie
  • Wisuy

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2004 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2021

  • Mesaj Privat
Buna ziua! A inceput acum 2-3 ani sa apara acea problema la conectorul / mufa de la injectorul 3, mai cu chiu cu vai mereu il faceam sa functioneze, pana joia aceasta sau cea trecuta, cand vad ca am check engine light on (martorul din dreapta, cel de noxe). Vineri seara ies cu masina si din disperarea mea de a putea merge cu ea normal incerc sa conectez aceea mufa, acel conector si il si stric (totusi reusea sa mearga tot in 4 cilindri) dar a mai aparut si acest cod 026859. Am cumparat ieri conector / mufa si am lipit-o (tin sa zic ca motorul functiona perfect chiar si asa adica in 4 cilindrii, fara sa dea vreun rateu, sa consume mai mult decat de obicei), dar am observat ca am indoit pinul de la injector in disperarea mea -si aparent si asa functiona in 4 cilindri si normal- am indoit-o la loc, am conectat mufa cea noua, iar la prima cheie a disparut martorul din bord pentru o fractiune de secunda, dupa care s-a intors la loc si chiar dupa ce am deconectat bateria toata noaptea, eroarea inca este prezenta (insemnand ca buba este si ea inca prezenta).
Informatii suplimentare: Masina nu mai are dpf (filtru de particule), se merge cu ea de obicei la drum scurt, iar in weekend se merge cu ea mai tare.
Daca aveti nevoie de orice informatie / o poza, orice, va stau la dispozitie.
Multumesc anticipat!


MODEL: Astra 2004
MOTOR: Z19DTJ

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
P0203 Cylinder 3 Injector Short Circuit - mufa injector;
P0268 Cylinder 3 Injector Circuit High - mufa injector;
P1125 Throttle Actuator Feedback Circuit Malfunction - clapeta acceleratie.
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR