Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salutare Din nou Fani Opel.Azi mi-am facut timp.Am curatat mai bine clapeta de acceleratie,Galeria,Si am zis sa arunc si un ochi la egr.cu toate ca nu puteam sa ajung acolo unde era el.Este foarte bine ascuns:)).Nu am suficiente scule sa pot demonta motorul sa ajung acolo sa il curat si pe el .Si am constatat ca avea mufa Scoasa.Si dai si incepe sa vorbesc urat..Am vorbit urat vreo 10-20 min pana am remontat tot inapoi.Apoi Dai cheie!Brmmm din prima!Relantiul Sta superb acum.si am vazut ca in bord imi apare cand aprind farurile inainte nu imi aparea.Mie nu imi apare nimic cand pun contactul decat semnul de baterie,atat. De ce?
Skip ads

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Bun venit in randul nostru al opelistilor! Multe din problemele tale se vor rezolva daca citesti ce s-a scris pe forumul asta. Si nu uita ca motorul X14XE a echipat si Astra F si Corsa B! Inainte de a posta, cauta si citeste!
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Ok,Multumesc pentru sfat.
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
desfa bordul si vezi daca ai becuri arse sau lipsa. cauta pe youyube si vezi ca trebuie sa se aprinda mult mai multe becuri.
Skip ads

  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
O sa verific,PS: nu prea ma pricep la electrica,defapt nu ma bag o sa chem pe cineva care stie .
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Nu e greu sa faci asta si n-are treaba cu electrica ci cu dexteritatea.

3 suruburi parca care tine fata de la acoperitoarea de la ceasuri, se scoate si apoi parca mai sunt inca vreo 3 suruburi si ies ceasurile cu totul. La cea din 95 nu stiu exact, pentru ca alea au vitezometrul pe cablu. Poate iti raspunde cineva care are masina pana in 97.

e posibil sa desfaci si la masca de la volan (prinsa in 3 suruburi + 2 care tine cele 2 plasticuri de pe coloana de volan).

Ai aici tot ce-ti trebuie:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=21240

Aici ai modelul becurilor. Vezi ca sunt si de 1,2W si de 1,5W si parca si de 2W. La baterie este altul mai special de vreo 3 (parca 3W3 - seamana cu cele de pozitie, dar mai slab). Eu am pus unul cu led si se vedea foarte bine. Asta iese din carcasa becului.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=74263

Succes.
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc mult,cand voi avea timp ma voi apuca de treaba! Momentan alerg ..dupa niste treburi mult mai importante.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR